شپینو
شپینو
اسباب کشی در دوران کرونا

اسباب کشی در دوران کرونا

اسباب کشی در دوران کرونا معضلی جهانی است که اکثر افراد در این دوران با آن مواجه می شوند. بهترین راه حل برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ، به تعویق انداختن اسباب کشی است. اما اگر واقعا چاره ای نباشد چه باید کرد؟

اساب کشی در شرایط مساعد هم کار آسانی نیست چه برسددر شرایط کرونایی که باید اصول بهداشتی به طور کامل رعایت شود. باید نکاتی را برای رعایت پروتکل و اصول بهداشتی در نظر داشته باشید تا دچار دردسرهای بعدی ویروس کرونا نشوید.

حتما بخوانید : ثبت اگهی در کرج | نیازمندیهای رایگان کرج | ثبت اگهی در البرز | اگهی استخدام در کرج 

اسباب کشی در دوران کرونا

همانطور که گفتیم بهترین راه حل ، به تعویق انداختن اسباب کشی است. به تعویق انداختن چند ماهه اسباب کشی راحتتر از تحمل بیماری سخت کرونا است.

اما اگر راه حلی به جز اسباب کشی ندارید بهتر است با انجام درست و اصولی بسته بندی لوازم و ضدعفونی لوازم و ضدعفونی کردن خانه از ابتلا به ویروس کرونا و کووید 19 پیشگیری کرد. در ادامه نکاتی را برای ضدعفونی و رعایت اصول بهداشتی شرح خواهیم داد.

خرید خانه در تهران و نکاتی که باید رعایت کنید : خرید خانه در تهران و راهنمای خرید خانه

امور قبل از اسباب کشی در کرونا

 • قبل از اسباب کشی ، بهصورت کامل لواز ا بسته بندی کنید و سپس آن ها را ضدعفونی کنید.
 • قبل از بعد از اسباب کشی حتما لوازم خانه و وسایل را ضدعفونی کنید اگر قابل نظافت و شستشو هستند حتما این کار رار انجام دهید.
 • تا فرصت دارید بسته بندی لوازمی که کمتر نیاز دارید تا شروع کنید. با خیال راحت لوازمرا بسته بندی کنید تا عجله ای نشود.
 • برای بسته بندی از کارتن یا پلاستیک استفاده کنید. حتما به صورت کامل لوازم را بسته بندی نمایید تا راه درز نداشته باشد.
 • در صورت داشتن پوشش، با وجود تماس دست هم می‌توان به راحتی پوشش را جدا کرد. همچنین وسایل حین جابه‌جایی آسیب کمتری می‌بینند.

حتما بخوانید : معروف ترین برندهای گوشی موبایل

بررسی محدودیت ها و عدم تداخل در اسباب کشی در منطقه شما

با گسترش ویروس کرونا محدودیت هایی در اکثر شهرهای ایران و جهان اعمال شده است. برخی باعث شده است جابجایی بین شهرها با مشکل و جریمه همراه باشد. اگر قصد عزیمت از شهری به شهر دیگر دارید حتما از محدودیت های کرونایی آگاه شوید.

اگر قصد اسباب کشی از یک منطقه به منطقه دیگر دارید، بعضی محدودیت ها در ساعات خاصی اعمال می شوند. دقت کنید در این ساعات افدام به جابجایی و اسباب کشی نکنید.

ما برای فروش لپ تاپ استوک در خدمت شما هستیم. برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید.

استفاده از ماشین برای اسباب کشی کرونایی

برای اسباب کشی معمولا از کامیون استفاده می شود. برای اسباب کشی از شهری به شهر دیگر در دوران کرونا ، به جای آن که اسباب و اثاثیه را با کامیون بفرستید و خود با هواپیما یا وسیله دیگری سفر کنید. از ماشین استفاده کنید.

هم اطمینان بیشتری دارد ، هم خطر ابتلا به ویروس کرونا کمتر است و هم امنیت بیشتری برای فرد به دنبال دارد. در هواپیما چون افراد زیادی رفت و آمد دارند بهتر است از این وسایل نقلیه عمومی کمتر استفاده کنید.

نکات مهم در فروش خودرو و ماشین دست دوم : در فروش خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

تحقیق در خصوص شرکت های باربری

پیش از اسباب کشی درمورد شرکت‌های باربری تحقیق کنید. قبل از گسترش کرونا ، تحقیق در خصوص شرکت های باربری و حمل و نقل اسباب اثاثیه امری ضروری بوده . اما این امر در دوران شیوع ویروس واگیردار کرونا یا کووید 19 اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

بهتر است در مورد شرکت باربری ، کارگران و تجهیزاتی که برای حمل اسباب استفاده می کنند تحقیق کنید. اگر شرکت خدماتی با هزینه ارزان تر و تجهیزات کم را پیدا کنید اصلا کاردرستی نمی کنید. سلامتی شما از هر چیزی مهم تر است و نمی توان با میلیاردها پول مقایسه کرد.

پس برای استفاده از شرکت باربری در مورد تجهیزات بهداشتی و رعایت پروتکل ها توسط کارگران دقت کنید و برای سلامتی خود و خانواده خود هزینه کنید.

تحقیق شرکت باربری در دوران کرونا

البته منظورمان این نیست که هر شرکتی قیمت بالاتری دارد کیفیت خدمات بهداشتی بهتری دارد. اما دقت کنید که اصول بهداشتی حتما رعایت شوند.

برخی از این شرکت ها کار بسته بندی لوازم و اسباب منزل را انجام می دهند. بهتر است اگر بسته لوازم مخصوصا لوازم بزرگتر کار سخت و دشواری است ، بسته بندی را به شرکت های بابری مطمئن بسپارید.

اگر می خواهید لوازم منزل و خانه خود را بفروشید حتما بخوانید : فروش لوازم خانه و نکات مهم آن

سوالات در خصوص شرکت باربری و حمل بار و اثاثیه

در هنگام پرسش از مسئول پاسخگویی در شرکت باربری بهتر است سوالات زیر را مطرح نمایید:

 • آیا کارکنان شما از مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش استفاده می‌کنند؟
 • آیا کامیون پیش از بار زدن وسایل شما ضدعفونی می‌شود؟
 • آیا همه تجهیزات باربری قبل از جابه‌جا کردن وسایل شما ضدعفونی می‌شود؟
 • سطوح کامیون که در معرض تماس هستند چند وقت یک بار ضدعفونی می‌شوند؟
 • سیاست‌های شما درمورد تغییر زمان یا کنسل کردن اسباب کشی چیست؟
 • چگونه می‌توان از سلامت کارکنان باربری اطمینان حاصل کرد؟ آیا از دستگاه تب‌سنج استفاده می‌شود؟ آیا درمورد نزدیکان کارکنان اطلاعات و بیمار نبودن‌شان اطلاعات کافی وجود دارد؟

حتما بخوانید : خرید لوازم خانگی برقی دست دوم

خانه خود را خلوت کنید

اگر نیاز به وسیله ای در خانه ندارید و بدون استفاده مانده است یا لباسی دارید که قصد پوشیدن آن را ندارید می توانید به موسسات خیریه ببخشید تا افراد نیازمند از آن استفاده کنند.

دوران اسباب کشی برای مرتب کردن و تمیز یا خلوت کردن وسایل منزل بسیار فرصت خوبی است.

کار در منزل و کسب درآمد از طریق مشاغل خانگی در شپینو 

از کارتن و پلاستیک نو و تمیز برای بسته بندی استفاده کنید

معمولا برای اسباب کشی به دلیل صرفه جویی در هزینه ها از کارتن ها و پلاستیک استفاده شده که برای همسایه یا اقوام بوده است استفاده می شد. با این کار به محیط زیست نیز آسیب کمتری وارد می شد.

اما در این زمان اسباب کشی در دوران کرونا باید برای حفظ سلامتی حتی شده با هزینه ای ناچیز از خود مراقب کنیم. بهتر است چندین کارتن اگر ندارید تهیه کنید که کاملا نو و استفاده نشده باشند.

در مورد پلاستیک نیز همین صادق است. به این دلیل که ویروس کرونا چندین روز روی پلاستیک باقی می ماند ، بهتر است از پلاستیک نو و استفاده نشده مصرف کنید.

لوازم را کاملا در آن ها بپوشانید تا راه نفوذ ویروس کرونا یا کووید 19 را ببندید.

همچنین بهتر است بسته بندی لوازم مثل ظروف، کتاب‌ها و لباس‌ها را خودتان انجام دهید و این کار را به شرکت‌های باربری نسپرید. اگرچه ضدعفونی لوازم و سپس بسته بندی لوازم ممکن است زمان‌بر و خسته‌کننده باشد اما برای پیشگیری از کرونا لازم است آن را خودتان انجام دهید.

بهتر است فقط بسته بندی لوازم و وسایل بزرگ را به شرکت های حمل و نقل بسپارید.

خرید مبلمان دست دوم و نکاتی که باید بدانید

از وسایل ضدعفونی به مقدار کافی برای خود و کارکنان باربری استفاده کنید

درست است که از قبل برای انتخاب شرکت باربری تحقیق کرده اید و مطمئن هستید که کارگران اصول و پروتکل های بهداشتی را رعایتمی کنند، اما بهتر است خودتان نیز دست به کار شوید.

لوازم ضدعفونی و بهداشتی مانند ماسک، مایع ضدعفونی کننده و دستکش تهیه کنید تا هم خانواده و خودتان استفاده کنید و هم کارکنان باربری.

از کارکنان بخواهید پیش از تماس با هر سطحی دست‌های‌شان را بشویند یا ضدعفونی کنند و خودتان هم مرتب دست‌های‌تان را بشویید یا ضدعفونی کنید.

از کارکنان زیادی برای اسباب کشی در دوران کرونا استفاده کنید.

ثبت آگهی استخدام بازاریاب و مدیر فروش

بهتر است افراد زیادی را برای حمل اسباب اثاثیه و جابجایی از خانه بهماشین حمل بار و برعکس استفاده نکنید.

بسیاری از شرکت‌های باربری برای جلوگیری از تجمع، تعداد کارکنان سرویس‌های‌شان را برای اسباب کشی کاهش داده‌اند. بنابراین شما هم تا حد امکان با تعداد کمتر کارکنان کنار بیایید.

خودتان هم در فرآیند اسباب کشی، ضدعفونی لوازم و بسته بندی لوازم عده‌ی زیادی را درگیر نکنید. مخصوصا از افرادی که خطر بالایی برای ابتلا به کرونا دارند، کمک نگیرید.

خودتان همه چیز را مدیرت کنید تا خطرات ناشی از ویروس کرونا دامن گیرتان نشود و پیشگیری از ایتلا به ویروس کرونا داشته باشید.

حتما بخوانید : تبلیغات اینترنتی رایگان در تهران

در انتخاب زمان اسباب کشی در دوران کرونا دقت داشته باشید

حتما این نکته را دقت کنید که پس از اسباب کشی به سرعت در منزل و محل مستقر شوید. بهتر است حداقل 72 ساعت از اسباب کشی و حمل و نقل بار و اثاثیه گذشته باشد بعد در منزل ساکن شوید.

با این کار ویروس های کرونا در طی این زمان کشته و نابود می شوند. حتما به این نکات در زمان اسباب کشی در دوران کرونا دقت داشته باشید و برای حفظ سلامتی خود و خانواده حداکثر تلاش خود را انجام دهید.

اگر حتما مجبور هستید همز‌مان با وسایل وارد خانه جدید شوید، برای پیشگیری از کرونا محوطه‌ای را به عنوان محوطه قرمز انتخاب کنید و تمام وسایل را آنجا قرار دهید. در آنمحوطه زیاد رفت وآمد نکنید و رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن به وسایل دست بزنید.

حمل اثاثیه در دوران کرونا

وسایل را ضدعفونی کنید و دست های خود را مرتب بشویید.

سپس یکی‌یکی وسایل را با رعایت نکات ضدعفونی باز کنید و به جای اصلی منتقل کنید. همچنین می‌توانید وسایلی که کمتر ضروری هستند را دیرتر باز کنید تا مدت زمان لازم سپری شود.

ثبت آگهی حسابدار و ثبت اگهی مدیر مالی

ضدعفونی سطوح را فراموش نکنید

حتما برای پیشگیری از ویروس کرونا سطوح را ضدعفونی و تمیز کنید. مانند سابق که ویروس کرونا نبود برخورد نکنید. برای اسباب کشی در دوران کرونا حساس تر عمل کنید و به سادگی از کنار این قضیه عبور نکنید.

در طی مدتی که بین دو خانه در رفت‌وآمد هستید، برای پیشگیری از کرونا ضدعفونی کردن خانه را فراموش نکنید. سطوحی مثل دستگیره ، درها و کشوها را مرتب ضدعفونی کنید.

ماسک و دستکش را هم فراموش نکنید. همچنین برای جریان داشتن هوا در خانه پنجره‌ها را باز نگه دارید.

علاوه بر ضدعفونی کردن خانه و سطوح حواستان به فضاهای مشاع ساختمان هم باشد. سطوح لابی، دستگیره در کوچه و دکمه‌های آسانسور را هم مرتب ضدعفونی کنید. حتما بچه ها و فرزندان را از اسباب کشی دور نگه دارید اگر امکان دارد آنها در خانه اقوام بگذارید.

همچنین برای داشتن کمترین برخورد با همسایه‌ها و جلوگیری از ازدحام ساعت‌های اولیه صبح یا آخر شب را برای اسباب کشی انتخاب کنید. البته حواستون به ساعت های محدودیت کرونایی نیز باشد تا جریمه نشوید.

ثبت آگهی فروش خودرو در تهران | ثبت آگهی فروش خودرو تهران

ضدعفونی لوازم پس از اسباب کشی

بعد از اسباب کشی ، حتی اگر خود و کارکنان تما اصول بهداشتی را رعایت کرده اید، حتما سطح بیرونی جعبه ها یا پلاستیک را ضدعفونی کنید تا از طریق دست زدن به آن ها ویروس منتقل نشود.

به جز جعبه‌ها هم هرچیز دیگری که بدون روکش منتقل شده را ضدعفونی کنید و سپس دست‌های‌تان را بشویید. حتما سطوح را ضدعفونی نمایید.

در دوران کرونا حتما لوازمی که از جعبه یا پلاستیک خارج می کنید را ضدعفونی کنید.

ثبت و درج  آگهی استخدام در تهران

ضدعفونی کردن خانه را در اولویت قرار دهید

در مطالب فوق درمورد اختصاص دادن قسمتی از خانه به اسباب‌ها گفتیم. علاوه بر رعایت این نکته برای ضدعفونی کردن خانه تمام سطوحی که کارکنان باربری یا اشخاص دیگر با آن در تماس بوده‌اند را با وسایل شوینده ضدعفونی کنید.

دستگیره‌ها، پیشخوان و مواردی از این دست جزو مهم‌ترین سطوح هستند که تماس زیادی با آن‌ها وجود دارد.

بیشتر بدانید : مقایسه گوشی گلکسی J6 پلاس سامسونگ با گلکسی A20 سامسونگ

خرید آنلاین لوازم جدید خانه

اگر قصد دارید لوازم جدید برای خانه یا لوازم شخصی تهیه کنید بهتر است به صورت آنلاین خرید کنید. از سایت های فروشگاهی که لوازم موردنیاز شما را دارند با خیال راحت و قیمت مناسبتر استفاده کنید.

بعضی از لوازم هم شامل تخفیفات می شوند که بسیار بهتر است. اگر قصد فروش لوازم خانه خود را دارید و می خواهید لوازم خانگی جدید و به روزتری خریداری کنید بهتر است از سایت های خرید و فروش استفاده نمایید.

برخی از سایت های نیازمندیها و ثبت آگهی هستند که می توان در آن ها ثبت نام کرد و کالا و لوازمی که قصد فروش دارید را آگهی کنید تا افرادی که به آن نیاز دارند ببینند و از شما خرید کنند.

با اینکار هم پول بیشتری دستتان می آید تا وسیله بهتر و باکیفیت تری برای خانه بخرید و هم از ایتلا به ویروس کرونا پیشگیری کرده اید. در گذشته برای فروش لوازم خانه از سمساری ها استفاده می شد.

اثر تبلیغات در جذب مشتری : تبلیغات در جذب مشتری چگونه تاثیر میگذارد؟

ثبت نام در سایت ثبت آگهی شپینو

به این صورت که فرد سمسار در منزل حاضر می شد و لوازم را با قیمت نازل خریداری می کرد. اما الان هم می توانید لوازم را به قیمت به مصرف کننده بفروشید و هم دیگر خطر رفت و آمد به منزل و خطرات ناشی از ویروس کرونا و کووید 19 شما را تهدید نمی کند.

سایت شپینو یکی از سایت های نیازمندیها و ثبت آگهی است که می توانید از آن برای خرید و فروش استفاده نمایید.

اگر قصد خرید ، فروش ، رهن و اجاره ملک ، خانه و آپارتمان ، زمین ، ویلاو مغازه خود را دارید تا بتوانید با بهترین قیمت و سریعترین زمان ممکن ملک خود را به صورت رهن کامل یا اجاره دهید یا خرید و فروش کنید در سایت نیازمندیهای شپینو ثبت نام کنید.

در سایت ثبت آگهی شپینو می توانید ثبت آگهی فروش ملک ، ثبت آگهی فروش خودرو ، موتور سیکلت ، ثبت آگهی خرید و فروش لوازم خانگی و شخصی دست دوم کارکرده ، ثبت آگهی خدمات و ثبت آگهی استخدام در ایران انجام دهید.

خرید آنلاین لوازم

تبلیغات اینترنتی و آنلاین

این روزها بهتر است برای پیشگیری از کرونا تا حد امکان از خانه خارج نشویم. خوشبختانه خرید آنلاین بین افراد فراگیر شده و سایت‌های متعددی خدمات آنلاین ارائه می‌کنند. می توانید به راحتی در این سایت ها ثبت نام کنید.

بنابراین می‌توانید وسایل مورد نیاز برای خانه‌ی جدید را آنلاین سفارش دهید و پس از ضدعفونی کردن خانه و سر فرصت آن را تحویل بگیرید.

از حضور کودکان در محل و منزل جدید در روزهای ابتدایی به شدت جلوگیری نمایید. می توانید کودکان خود را به خانه اقوام برده و بخواهید از آنها مراقبت نمایند.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید گوشی دست دوم

توصیه‌هایی در مورد اسباب کشی در دوران کرونا

 • حین بسته بندی لوازم ضدعفونی لوازم منزل را فراموش نکنید و از پوشش جعبه ای ، پلاستیکی، کاغذی یا پارچه‌ای استفاده کنید تا در صورت تماس بتوانید آن را دور بیندازید.
 • درمورد شرکت باربری و حمل بار و اثاثیه تحقیق کنید و مطمئن شوید کارکنان با رعایت نکات بهداشتی جابه‌جایی را انجام می‌دهند.
 • از درگیر کردن و استفاده افراد بیش از حد نیاز خودداری کنید و سعی کنید کمترین تماس را حین اسباب کشی داشته باشید.
 • از کارتن‌ها و پلاستیک های نو برای بسته بندی لوازم استفاده کنید و سپس ضدعفونی کنید.
 • ابتدا قبل از گذاشتن در جعبه و بعد از خارج کردن از آن لوازم را حتما ضدعفونی کنید.
 • سعی کنید منطل را چند روز قبل از اسباب کشی تحویل بگیرید و خانه را ضدعفونی و تمیز کنید.
 • برای پیشگیری از کرونا ضدعفونی کردن خانه را فراموش نکنید و مدام سطوحی که در تماس با افراد هستند را ضدعفونی کنید.
کباب پز برقی

کباب پز برقی و گوشت کوب برقی

اگهی های لوازم منزل شپینو ما مفتخریم به معرفی کالاهای آشپز خانه مخصوصا کباب پز برقی و گوشت کوب برقی در خدمت شما باشیم. در …

بیشتر بخوانید →
وسایل و لوازم تزیینی منزل

لوازم تزیینی منزل

اگهی های لوازم منزل شپینو ثبت آگهی برای فروش لوازم تزئینی و دکوری منزل در خانه به صورت دست دوم کارکرده یا نو یکی از …

بیشتر بخوانید →
لوازم منزل

لوازم منزل

اگهی های لوازم منزل شپینو ما برای لوازم منزل, وسایل تزیینی منزل, لوازم تزیینی خانه, لوازم دکوری منزل, وسایل دکوری منزل در خدمت شما هستیم. …

بیشتر بخوانید →
ثبت آگهی وسایل آشپزخانه

ثبت آگهی وسایل آشپزخانه

اگهی های لوازم منزل شپینو شپینو مفتخر است برای ثبت آگهی وسایل آشپزخانه ، فروش ماشین ظرفشویی ، فروش یخچال و فریزر ، وسایل آشپزی …

بیشتر بخوانید →
ثبت آگهی فروش کالای دست دوم در تهران

ثبت آگهی فروش کالای دست دوم در تهران

اگهی های لوازم منزل شپینو ثبت اگهی شپینو در نظر دارد ثبت آگهی فروش کالای دست دوم در تهران به سادگی در اختیار شما قرار …

بیشتر بخوانید →
خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی نو و دست دوم

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی نو و دست دوم: این روزها بازار خرید ماشین ظرفشویی بسیار داغ است و بیشتر افراد به دنبال خرید یک ماشین …

بیشتر بخوانید →
خرید ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی دست دوم و نو – راهنمای خرید

اگهی های فروش ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین وسیله های برقی مورد استفاده در منزل قطعا ماشین لباسشویی است. با خرید لوازم دست دوم اون …

بیشتر بخوانید →
خرید مبلمان

خرید مبلمان دست دوم و نکاتی که باید بدانید

خرید مبلمان دست دوم و نکاتی که باید بدانید: زمانی که برای اولین بار به منزلی می روید نخستین چیزی که توجهتان را جلب میکند …

بیشتر بخوانید →
فروش لوازم خانه

فروش لوازم خانه و نکات مهم آن

اگهی های فروش لوازم خانه برای فروش لوازم خانه چه به صورت نو چه به صورت دست دوم در هر کجای ایران هستید، اعم از …

بیشتر بخوانید →
نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری ، راهنمای خرید آب میوه گیری

نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری

اگهی های لوازم منزل شپینو در اینجا قصد داریم با تشریح قسمت‌های مختلف آبمیوه‌گیری شما را در انتخاب یک دستگاه مناسب جهت استفاده در آشپزخانه‌تان …

بیشتر بخوانید →
راهنمای خرید اجاق گاز ، نکات مهم در خرید اجاق گاز ساده یا فرگاز

راهنمای خرید اجاق گاز

اگهی های لوازم منزل شپینو اجاق گاز یکی از وسایل خانه است که هر روز از آن استفاده می کنید پس بسیار مهم و ضروری …

بیشتر بخوانید →
تمیز کردن اسپیلت

آموزش سرویس و نظافت کولر‌گازی

اگهی های لوازم منزل شپینو آموزش سرویس و نظافت کولر‌گازی بسیار مهم است. کولر گازی، در حالتی که پره‌ها، فیلترها و کویل های تمیزی داشته …

بیشتر بخوانید →
راهنمای خرید یخچال ، خرید یخچال ساید بای ساید ، خرید یخچال فریزر

راهنمای خرید یخچال

اگهی های لوازم منزل شپینو راهنمای خرید یخچال دست دوم و نو به شما در خرید یخچال ساید بای ساید یا خرید یخچال فریزر باکیفیت …

بیشتر بخوانید →
راهنمای جامع خرید تلویزیون LED , OLED , QLED

راهنمای جامع خرید تلویزیون

اگهی های لوازم منزل شپینو امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، تلویزیون ها تنوع و مدل های مختلفی در بازار دارند که قبل از اقدام به …

بیشتر بخوانید →
فروش کالای دست دوم

راهنمای فروش کالای دست دوم

اگهی های لوازم منزل شپینو راهنمای فروش کالای دست دوم را حتما بخوانید. شاید اولین راهی که برای فروش لوازم دست دوم، به ذهنمان می …

بیشتر بخوانید →
خرید لوازم خانگی کار کرده

خرید لوازم خانگی برقی دست دوم

اگهی های لوازم منزل شپینو نکات مهم برای خرید لوازم خانگی برقی دست دوم و نو و آکبند رونق بازار کالاهای کارکرده خرید لوازم خانگی …

بیشتر بخوانید →
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *