$_SERVER['REQUEST_URI']; ?>" />
شپینو
شپینو
بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

برای انجام هر حرفه و تخصصی باید ابزار مخصوص به آن حرفه برای انجام باکیفیت کار استفاده نمود. در طراحی گرافیکی و رندرینگ سه بعدی نیز باید از ابزار مخصوص استفاده نمود. امروزه اکثر کارها با نرم افزارهای لپتاپ استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم ویژگی های بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی را شرح دهیم.

ابتدا برای انتخاب لپ تاپ مناسب برای گرافیست ها ، راهنمای خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی و رندرینگ سه بعدی یک گرافیست را بررسی خواهیم نمود.

نکاتی برای خرید لپتاپ را حتما بخوانید تا از خرید خود پشیمان نشوید : راهنمای جامع خرید لپ تاپ استوک کارکرده و نو

مشخصات فنی لپ تاپ برای هر حرفه و شغلی حائز اهمیت است. در بعضی از حرفه ها لپ تاپ به عنوان ابزار اصلی آن وابسته است. مانند برنامه نویسی ، طراحی سایت ، کارهای گرافیکی و…

بعضی از حرفه ها نیز از لپتاپ و کامپیوتر به عنوان ابزار کمکی استفاده می شود که در هر صورت باید در انتخاب لپ تاپ به مشخصات فنی آن مخصوصا بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی توجه نمود.

در طراحی کارهای گرافیکی و رندرینگ سه بعدی ، گرافیست باید به مشخصاتی از جمله پردازنده گرافیکی ، CPU، صفحه نمایش و … که حداقل امکاناتی داشته باشند دقت نماید.

معیارهای بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

در ادامه ویژگی ها و معیارهای مهم انتخاب لپ‌تاپ مناسب برای طراحان گرافیکی‌ را بررسی می نماییم تا گرافیست بهترین انتخاب را نماید.

راهنمای جامع خرید لپ تاپ برنامه نویسی را حتما بخوانید : لپ تاپ مناسب برای برنامه نویسی چگونه است؟

  • کارایی لپ تاپ که شامل قدرت CPU و فضای RAM می باشد.
  • خصوصیات فنی صفحه‌نمایش که شامل تعداد رنگ‌ها و رزولوشن صفحه نمایش ، قابلیت لمسی بودن صفحه نمایش و زاویه دید و اندازه صفحه نمایش می باشد.
  • کارت گرافیک یا پردازنده گرافیکی
  • صفحه کلید
  • شرایط کاری گرافیست
  • قیمت

قدرت پردازنده

قدرت پردازنده یکی از معیارهای انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی است.

هر چه قدرت پردازنده بیشتر باشد، امکان اجرای همزمان چندین برنامه نیز بیشتر است. در حین اجرای برنامه نیز سرعت بالاتر می رود.

مناسب ترین پردازنده ها برای پروژه های گرافیکی Core i5 ، Core i7 ، AMD Ryzen و Intel Xeon می باشد.

در خصوص پردازنده ها ، به ظرفیت حافظه نهان یا Cache نیز باید توجه کرد. هرچه ظرفیت حافظه نهان بیشتر باشد، تعداد دستورات بیشتری برای پردازش در پردازنده قرار می‌گیرد.

در مورد لپتاپ لنوو بیشتر بدانید : قیمت لپ تاپ لنوو Core i7

فضای رم یا RAM

فضای رم یکی از معیارهای انتخاب بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی است.

گرافیست هامعمولا در حین کار نیاز به اجرای همزمان چندین برنامه دارند که اکثرا نیز برنامه ها سنگین و حجم زیادی دارند. بنابراین لپ تاپ مورد استفاده باید سرعت قابل قبولی برای کارهای گرافیست داشته باشد.

باید از فضای RAM زیاد برای کارهای گرافیکی استفاده شود. برای کار گرافیکی، RAM با ظرفیت 8 الی 16 گیگابایت نیاز است. به هیچ عنوان رم زیر 6 گیگابایت برای کارهای گرافیکی و طراحی توصیه نمی شود.

اگر قصد فروش کاللای دست دوم و کارکرده دارید حتما بخوانید : راهنمای فروش کالای دست دوم

خصوصیات فنی صفحه نمایش در انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

صفحه نمایش یکی از معیارهای مهم برای طراحی های گرافیکی برای یک گرافیست به شمار می آید. زیرا کار طراحی شده و محصول کار تولید شده را گرافیست در صفحه نمایش مشاهده می کند.

کار طراحی شده در نرم افزارهای طراحی و گرافیکی ، با محصول کار چاپ شده روی کاغذ بسیار تفاوت دارد مگر اینکه صفحه نمایش دارای قابلیت های فنی و ابزار خاصی باشد که این تفاوت ها را به حداقل برساند.

در انتخاب مشخصات فنی صفحه نمایش باید به مواردی توجه نمود که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

حتما بخوانید : بهترین مارک لپ تاپ در بازار چه برندی است؟

تعداد رنگ‌ها و رزولوشن صفحه نمایش

تعداد رنگ‌ها و رزولوشن صفحه نمایش یکی از معیارهای انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی است.

هر چه تعداد رنگ ها برای کار گرافیکی بیشتر باشد کیفیت طراحی و رنگ های استفاده شده بالاتر می رود. مثلا صفحه نمایش با 16 میلیون رنگ از صفحه نمایش با 2 میلیون رنگ برای کارهای گرافیکی مناسب تر است.

رزولوشن نیز به معنای وضوح و جزئیات بیشتر است و معیاری برای کیفیت تصویر در هنگام چاپ می باشد. همچنین رزولوشن بالاتر به معنی تعداد رنگ های بیشتر در هنگام نمایش می باشند.

لپتاپ با قابلیت رزولوشن Full HD یا 4K مناسب برای کار طراحی گرافیک‌کاران می‌باشد.

در مورد خرید شارژر لپ تاپ حتما بخوانید: شارژر لپ تاپ | قیمت شارژر لپ تاپ

زاویه دید لپ تاپ

از معیارهای مهم در انتخاب بهترین لپتاپ برای کارهای گرافیکی در مشخصات فنی صفحه‌ نمایش ، زاویه دید است. دو تکنولوژی مهم در این زمینه، تکنولوژی TN و IPS می‌باشند.

صفحه نمایش دارای تکنولوژی TN قابلیت دید از زاویه مستقیم را دارند و در صورت مشاهده صفحه از زوایای دیگر، رنگ‌ها دچار شکستگی شده و کیفیت خود را از دست می‌دهند.

صفحه‌نمایش‌هایی با تکنولوژی IPS قابلیت دید از هر زاویه‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهند که از مهم ترین خصوصیات صفحه نمایش به حساب می آید.

صفحه‌نمایش‌هایی با تکنولوژی IPS برای کارهای گرافیکی و طراحی و رندرینگ سه بعدی یک گرافیست بسیار مناسب است.

قابلیت لمسی و touch داشتن صفحه نمایش

قابلیت لمسی صفحه نمایش بیشتر برای زوم کردن صفحه نمایش و دیدن جزئیات دقیقتر است که می تواند برای گرافیست مفید باشد. قابلیت بسیار ضروری برای گرافیست به شمار نمی آید ولی اگر صفحه نمایش لمسی باشد بهتر است.

اندازه صفحه نمایش در بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

اندازه صفحه نمایش نه زیاد بزرگ باشد نه خیلی کوچک. اندازه صفحه نمایش برای کار طراحی گرافیکی ، 15 تا 16 اینچی مناسب است.

خرید اینترنتی لپ تاپ | خرید لپ تاپ ایسوس | خرید اینترنتی لپ تاپ ارزان

کارت گرافیک یا پردازنده گرافیکی

کارت گرافیک یا پزدازنده گرافیکی یکی از معیارهای انتخاب بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی است.

کارت گرافیک معیارهایی دارد که قدرت آن را مشخص می کند از جمله میزان حافظه گرافیکی ، پهنای باند و تعداد هسته‌ها حائز اهمیت است.

علاوه بر کارت گرافیک یا پردازنده گرافیکی ، در قدرت محاسبات گرافیکی ، نرم افزار مورد استفاده برای طراحی و کار گرافیکی نیز اهمیت دارد.

به عنوان مثال، برنامه فتوشاپ از تراشه‌های گرافیکی AMD و NVIDIA استفاده می‌کند

اما نرم‌افزار Adobe LightRoom که برای ویرایش عکس به کار می‌رود ، به طور کامل از قابلیت پردازش موازی توسط GPU پشتیبانی نمی‌کند.

ذکر این نکته برای طراحان نیز خالی از لطف نیست که امروزه شرکت‌های تولیدکننده کارت‌های گرافیک، تراشه‌های گرافیکی‌ای مخصوص کارهای طراحی سه‌بعدی و پویانمایی

در سیستم‌های صنعتی و استفاده برای سیسستم‌هایی با چندین نمایشگر ساخته اند که برای متمایزشدن با کارت‌های گرافیکی مخصوص بازی و پخش رسانه، نام آنها را تغییر داده‌اند.

درباره لپ تاپ سونی وایو بیشتر بدانید : لپ تاپ سونی وایو | استوک لپ تاپ سونی وایو |لپ تاپ سونی وایو فیت 15E 

شرکت NVIDIA برای تراشه های گروه اول خود یا پخش محتواَ، نام GeForce و برای گروه دوم یا تولید محتوا، نام Quadro را گذاشته است.

همچنین شرکت AMD نام این تراشه های تولید محتوا را FireGL ATI قرار داده است.

قیمت این نوع تراشه‌ها نسبت به انواع دیگر تراشه گران‌تر هستند. گران بودن آن ها به دلیل مخاطبان کم آن‌ها و پروسه سخت و پیچیده ساخت تراشه ها و کاربردهای خاص و ویژه می‌باشد.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید گوشی دست دوم

صفحه کلید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

صفحه کلید راحت و کاربردی یکی از معیارهای مهم برای انتخاب لپ تاپ برای کارهای طراحی و گرافیکی است. اگر صفحه کلید قابلیت لمسی را نیز داشته باشد بهتر است.

مکان قرارگیری کلیدهای صفحه کلید نیز باید طبق استاندارهای جهانی باشد زیرا اکثرا گرافیست ها یا کارشناسان کامپیوتر از کلیدهای ترکیبی استفاده می کنند.

در هنگام خرید لپتاپ برای کارهای گرافیکی به صفحه کلید لپ تاپ دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نکات مهم در فروش خودرو و ماشین دست دوم : در فروش خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

قیمت لپ تاپ

قیمت لپ تاپ نیز برای کارهای گرافیکی بسیار معیار مهمی است که بستگی به گرافیست دارد. قیمت تمام معیارهای فوق را تحت تاثیر قرار می دهد.

هر چه گرافیست برای خرید لپ تاپ کارهای گرافیکی هزینه بیشتری نماید ویژگی های فنی و معیارهای مناسب تری را می تواند انتخاب کند.

بهتر است گرافیست هزینه خوبی برای خرید بهترین لپ تاپ برای کارهای طراحی و گرافیکی صرف کند تا کیفیت کار خود را افزایش دهد تا رضایت مشتری را جلب کند.

بنابراین قیمت از معیارهای مهم انتخاب بهترین لپتاپ مناسب کارهای گرافیکی است.

حتما بخوانید : تبلیغات اینترنتی و آنلاین چیست؟ 

معرفی بهترین لپتاپ‌ برای کارهای گرافیکی در سال 2020 و 2019

در سال 2020 و 2019 لپ تاپ های زیادی برای طراحی کارهای گرافیکی معرفی شدند ولی اکثر سایت های رنکینگ امتیازدهی برای لپ تاپ مناسب کارهای گرافیک موارد زیر را معرفی کردند.

در ادامه بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی را نام خواهیم برد. به طور کلی لپ‌تاپ‌های زیر جزو برترین‌ها در دوسال پی در پی 2019 و 2020 هستند:

  •  Apple Macbook Pro
  •  Microsoft Surface Book 2
  •  ASUS ZenBook Duo UX481FLC

ما برای فروش لپ تاپ استوک در خدمت شما هستیم. برای خرید لپ تاپ استوک با ما تماس بگیرید.

اگر در هر زمینه نیاز به خرید یا فروش لوازم چه به صورت نو یا دست دوم کارکرده دارید می توانید در سایت ثبت آگهی شپینو اقدام کنید و در شپینو ثبت نام کنید.

در سایت ثبت آگهی شپینو می توانید ثبت آگهی فروش ملک ، ثبت آگهی فروش خودرو ، موتور سیکلت ، ثبت آگهی خرید و فروش لوازم خانگی و شخصی دست دوم کارکرده ، ثبت آگهی خدمات و ثبت آگهی استخدام در ایران انجام دهید.

در هر کجای ایران هستید در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد و… ثبت آگهی نیازمندیها انجام دهید.

برای ثبت اگهی استخدام بیشتر بدانید. ثبت آگهی استخدام در سایت شپینو کلیک کنید.

گوشی شیائومی نوت ۶ پرو

گوشی شیائومی نوت ۶ پرو

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو شپینو مفتخر است برای خرید و فروش گوشی شیائومی نوت ۶ پرو  در خدمت شما باشد. بله شپینو …

بیشتر بخوانید →
مشخصات گوشی موبایل آنر 7 ایکس HONOR 7X

مشخصات فنی گوشی موبایل آنر 7 ایکس

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی موبایل آنر ۷ ایکس، یک محصول میان‌رده آنر است. آنر 7 ایکس با بدنه‌ی فلزی خوش‌ساخت، دوربین …

بیشتر بخوانید →
مشخصات فنی گوشی موبایل نوا 3 هواوی HUAWEI NOVA 3

مشخصات فنی گوشی موبایل هواوی نوا 3

گوشی موبایل هواوی نوا 3 در جولای سال 2018 معرفی و اوت 2018 در بازار عرضه شد. در ادامه مشخصات فنی گوشی موبایل نوا 3 هواوی …

بیشتر بخوانید →
بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو برای انجام هر حرفه و تخصصی باید ابزار مخصوص به آن حرفه برای انجام باکیفیت …

بیشتر بخوانید →
ثبت آگهی موبایل و تبلت

ثبت آگهی موبایل و تبلت

خدمت های نو از سایت شپینو ثبت آگهی موبایل و تبلت ، ثبت آگهی سیم کارت و ثبت آگهی خط تلفن ثابت  را از ما …

بیشتر بخوانید →
لپ تاپ گیمینگ

لپ تاپ گیمینگ

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو لپ تاپ گیمینگ شما برای اجرای بازی‌های ویدیویی انتخاب‌های زیادی پیش رویداری دارید. یکی از …

بیشتر بخوانید →
گوشی موبایل ورتو

گوشی موبایل ورتو

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی موبایل ورتو از لاکچری ترین برندهای گوشی موبایل است که خیلی در بین مردم شناخته شده نیست. …

بیشتر بخوانید →
ارزانترین گوشی موبایل هواوی

ارزانترین گوشی هواوی

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی موبایل هواوی انواع مختلفی دارد که از ارزانترین تا گرانترین گوشی های موبایل را شامل می شود. …

بیشتر بخوانید →
قیمت لپ تاپ لنوو Core i7

قیمت لپ تاپ لنوو Core i7

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو در این متن می خواهیم به بررسی مدل های مختلف لپ تاپ لنوو و قیمت …

بیشتر بخوانید →
بهترین و جدیدترین گوشی موبایل نوکیا

گوشی موبایل نوکیا

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو وقتی صحبت از گوشی موبایل نوکیا به میان بیاید، شاید خاطراتی برای ایرانی ها زنده …

بیشتر بخوانید →
بهترین مارک لپ تاپ

بهترین مارک لپ تاپ

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو بهترین مارک لپ تاپ چیست؟ امروزه بسیاری از دوستداران رایانه‌های قابل حمل (لپ تاپ ها) …

بیشتر بخوانید →
مقایسه گوشی گلکسی J6 پلاس سامسونگ با گلکسی A20 سامسونگ

مقایسه گوشی گلکسی J6 پلاس سامسونگ با گلکسی A20 سامسونگ

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو در این مقاله قصد داریم به مقایسه گوشی گلکسی J6 پلاس سامسونگ با گلکسی A20 …

بیشتر بخوانید →
ارزان ترین لپ تاپ ایسوس

ارزان ترین لپ تاپ ایسوس

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو ایسوس یکی از شرکت ها تولید کننده مهم قطعات کامپیوتر و لپ تاپ است. در اینجا قصد داریم …

بیشتر بخوانید →
معروف ترین برندهای گوشی موبایل

معروف ترین برندهای گوشی موبایل

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو امروزه تنوع برندهای موبایل در بازار ایران گسترش یافته است. در این مقاله قصد داریم پرفروش ترین و …

بیشتر بخوانید →
خرید اینترنتی گوشی موبایل ارزان

خرید اینترنتی گوشی ارزان

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو برای خرید اینترنتی گوشی موبایل ارزان راه ها و سایت های زیادی وجود دارند. اما واقعا چگونه اقدام …

بیشتر بخوانید →
شارژر لپ تاپ

شارژر لپ تاپ | قیمت شارژر لپ تاپ

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو شارژر لپ تاپ سایت نیازمندیهای رایگان شپینو در نظر دارد شارژر لپ تاپ را در اختیار شما قرار …

بیشتر بخوانید →
لپ تاپ سونی وایو فیت 15E

لپ تاپ سونی وایو | استوک لپ تاپ سونی وایو |لپ تاپ سونی وایو فیت 15E

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو لپ تاپ سونی وایو  در سایت نیازمندیها و ثبت اگهی رایگان شپینو با بهترین قیمت …

بیشتر بخوانید →
مشخصات فنی گوشی گلکسی a6 سامسونگ SAMSUNG GALAXY a6

مشخصات گوشی گلکسی a6 سامسونگ

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی گلکسی a6 سامسونگ در می سال 2018 معرفی و در بازار عرضه شد. در ادامه مشخصات گوشی …

بیشتر بخوانید →
خرید کامپیوتر دست دوم

بهترین راه برای خرید کامپیوتر دست دوم

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو بهترین راه برای خرید کامپیوتر دست دوم این روزها زندگی بدون استفاده از کامپیوتر کمی …

بیشتر بخوانید →
مشخصات فنی گلکسی J6 پلاس سامسونگ SAMSUNG GALAXY J6+

مشخصات گوشی گلکسی j6 پلاس سامسونگ

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی گلکسی j6 پلاس سامسونگ در هند با نام گلکسی On6+ در اکتبر سال 2018 معرفی و در …

بیشتر بخوانید →
مشخصات فنی گوشی گلکسی j6 سامسونگ

مشخصات گوشی گلکسی j6 سامسونگ

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو گوشی گلکسی j6 سامسونگ در هند با نام گلکسی On6 در می سال 2018 معرفی و در بازار …

بیشتر بخوانید →
قیمت لپ تاپ لنوو g50

قیمت لپ تاپ لنوو g50 | قیمت لپ تاپ لنوو g50 دست دوم

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو ویژگی های لپ تاپ لنوو g50 ظرفیت حافظه RAM: 6 گیگابایت ظرفیت حافظه داخلی: یک …

بیشتر بخوانید →
گوشی موبایل هواوی میت 30 پرو HUAWEI MATE 30 PRO

گوشی هواوی میت 30 پرو

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو خرید و فروش گوشی هواوی میت 30 و میت 30 پرو که از جدیدترین محصولات …

بیشتر بخوانید →
خرید اینترنتی لپ تاپ ارزان

خرید اینترنتی لپ تاپ | خرید لپ تاپ ایسوس | خرید اینترنتی لپ تاپ ارزان

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو در سایت ثبت اگهی و نیازمندیهای رایگان شپینو شما می توانید  با شپینو خرید اینترنتی لپ تاپ دلخواه …

بیشتر بخوانید →
گوشی موبایل شیائومی ردمی نوت 8 و 9

گوشی موبایل شیائومی xiaomi نوت 9 و نوت 8 و ردمی 8 و مقایسه آن ها

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو اگر شما به دنبال فروش و خرید گوشی موبایل شیائومی xiaomi ردمی 8 ، نوت …

بیشتر بخوانید →
لپ تاپ x541u

لپ تاپ ایسوس Asus X541U

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو لپ تاپ ایسوس Asus X541U شپینو در نظر دارد: لپ تاپ x541u که یک لپ …

بیشتر بخوانید →
فروش گوشی موبایل شیائومی xiaomi

فروش گوشی موبایل شیائومی

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو فروش گوشی موبایل شیائومی Xiaomi برای فروش گوشی موبایل شیائومی دست دوم کارکرده و نو باید به اصول و …

بیشتر بخوانید →
فروش لپ تاپ استوک کارکرده دست دوم

فروش لپ تاپ استوک

اگهی های فروش لپ تاپ برای فروش لپ تاپ دست دوم کارکرده و نو در ایران باید به اصول و نکاتی توجه و عمل کنید. اصولی …

بیشتر بخوانید →
گوشی دست دوم

راهنمای خرید گوشی دست دوم

اگهی های گوشی موبایل در سایت شپینو خرید گوشی دست دوم تمیز یکی از راه حل های مدیریت هزینه ها در این اوضاع نا به …

بیشتر بخوانید →
راهنمای جامع خرید لپتاپ ، خرید بهترین لپ تاپ ، راهنمای خرید لپ تاپ

راهنمای جامع خرید لپ تاپ

اگهی های گوشی موبایل و لپ تاپ در سایت شپینو لپ تاپ یکی از دستگاه های دیجیتال و وسایل پرکاربرد الکترونیکی است که اکثر افراد …

بیشتر بخوانید →
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *