شپینو
شپینو
خرید ماشین لباسشویی

خرید ماشین لباسشویی دست دوم و نو – راهنمای خرید

یکی از پرکاربردترین وسیله های برقی مورد استفاده در منزل قطعا ماشین لباسشویی است. این وسیله چون زیاد مورد استفاده قرار می گیرد باید حتما پارامترهایی داشته باشد که طول عمر آن را تضمین کرده و کمتر دچار خرابی شود. در هنگام خرید ماشین لباسشویی به سه نوع بر می خورید: ماشین لباسشویی هایی با درب از بالای معمولی(پرتابل)، ماشین لباسشویی درب از بالا که خشک کن نیز دارد و معروف به ماشین لباسشویی دوقلو است و ماشین لباسشویی درب از جلو یا تمام اتوماتیک. هریک از این انواع دستگاه ها دارای مزیت ها و عیب های خاص خود هستند.

برای انتخاب بین این سه نوع ماشین لباسشویی باید در ابتدا از خود سوالاتی مثل سوال های زیر بپرسید:

 • هزینه ای که برای خرید ماشین لباسشویی در نظر گرفته اید چقدر است؟
 • تعداد اعضای خانواده ی شما چند نفر است و میزان لباس هایی که کثیف می کنید چقدر است و به چند بار شستشوی لباس ها در هفته نیاز دارید؟
 • آیا تکنولوژی برای شما مهم است و دوست دارید ماشین لباسشویی تان با آخرین تکنولوژی ها طراحی و تولید شده باشد؟
 • خدمات پس از فروش تا چه حد برای شما اهمیت دارد؟
 • و غیره …
در ادامه به بررسی نکته هایی در مورد خرید ماشین لباسشویی نو و خرید ماشین لباسشویی دست دوم می پردازیم. همچنین مزیت ها و معایب سه نوع ماشین لباسشویی ذکر شده را نیز بررسی خواهیم کرد.  

مزیت ها و معایب ماشین لباسشویی درب از بالا

یکی از گزینه های خرید ماشین لباسشویی، انواعی است که درب آنها از بالا باز می شود. این مدل ها بسیار قدیمی هستند و امروزه با پیشرفت تکنولوژی تولید آنها بسیار کمتر شده است چرا که طرفدار زیادی ندارند.

مزیت ها و معایب این دست از لباسشویی ها به شرح زیر هستند:

 • روش شستشوی این ماشین ها به این شکل است که مخزن را از آب پر کرده و لباس ها با حرکات چرخشی شسته می شوند.
 • قیمت آنها بسیار کمتر از سایر انواع لباسشویی است.
 • سبک و در سایز کوچک هستند و جای زیادی اشغال نمی کنند. انواع مینی واش آنها هم موجود است که بسیار کاربردی است.

معایب:

 •  تک کاربردی هستند و فقط قابلیت شستشو دارند. نه خشک می کنند و نه آبکشی انجام می دهند.
 • ظرفیت آنها تقریبا پایین است. ( بین 3 تا 7 کیلوگرم)
 •  سروصدای زیادی تولید می کنند.

مزیت ها و معایب ماشین لباسشویی های دوقلو

یکی دیگر از گزینه های خرید لباسشویی دستگاه های دوقلو هستند. شیوه ی شستشوی این ماشین ها بر اساس معلق شدن است و همچنین دارای ظرفیت کمی هستند. اما همین امر باعث شده میزان استفاده از آب آنها کمتر باشد و سرعت چرخش بیشتری داشته باشند و در نتیجه کف کمتری تولید کرده و کارایی بیشتری دارند.

مزیت ها و معایب این دسته از لباسشویی ها به شرح زیر هستند:

مزایا:

برخی از مدل های این دستگاه ها داراری ظرفیت زیادی هستند ( تا 9 کیلوگرم) و نیز شستشوی بسیار تمیز و راحتی دارند. بهره گیری از خشک کن به پروسه ی خشک شدن سریع تر لباس ها کمک می کند.

معایب:

به علت سرعت بالایی که لباس ها در آن می چرخند احتمال چروک شدن و در هم پیچیدن لباس ها زیاد است. آبکشی باید به صورت دستی انجام شود.

خرید لباسشویی های اتوماتیک یا درب از جلو

این دسته از ماشین های لباسشویی به میزان معینی از آب پر می شوند و شستن لباس ها را به روش فرستادن لباس به قسمت بالایی مخزن و سپس انداختن به داخل آن انجام می دهند. میزان مواد شوینده ای که در این دستگاه ها استفاده می شود بسیار کم بوده و کف کمتری هم تولید می کنند اما با این حال لباس ها به خوبی تمیز می شوند و لکه های آنها از بین می روند.

عموما خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک معایبی در بر ندارد و تنها مزیت هایی دارد که به شرح زیر هستند:

 • رنج قیمت گسترده ای دارند و شما می توانید با هر بودجه ای اقدام به خرید آنها کنید.
 • در این ماشین ها تمامی مراحل شستشو اعم از شستن، آبکشی، خشک کردن درون ماشین انجام شده و مخزن جداگانه ندارند و همین امر سبب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود.
 • سروصدای بسیار کمی دارند.
 •  چون درب آنها در قسمت پیشین قرار گرفته است می توان از فضای بالای آنها استفاده کرد.

فاکتورهای خرید ماشین لباسشویی نو

حال که تصمیم گرفتید از میان انواع نمونه های لباسشویی کدام را بخرید نوبت به بررسی مشخصه های مهم برای درنظر گرفتن در هنگام خرید ماشین لباسشویی می رسد.

در ادامه برخی از مهمترین این فاکتورها آورده شده اند:

 1. ظرفیت ماشین لباسشویی: ظرفیت به این مفهوم است که دستگاه گنجایش چه میزان لباس چرک را در خود دارد. چرا که اگر ماشین لباسشویی را بیش از حد استاندارد پر کنید تعادل آن از بین می رود و حتی گاها متوقف نیز می شود. در مقابل اگر لباس کمتری از حد مجاز هم در آن بریزید باز هم دستگاه دچار مشکلاتی از قبیل لرزش، سروصدای زیاد، تمیز نشستن و حتی کار نکردن می شود. بهتر است ظرفیت را با توجه به تعداد افراد خانواده و میزان شستشوی لباس های کثیفتان انتخاب کنید.
 2. استانداردهای نصب و چگونگی جایگیری دستگاه: امروزه در خانه ها جای مشخصی میان کابینت ها برای ماشین لباسشویی در نظر می گیرند. هنگام خرید بهتر است این اندازه را با خود همراه داشته باشید تا از نظر سایز و جا شدن دستگاه اطمینان خاطر حاصل کنید.
    فروش ماشین لباسشویی    
 1. میزان مصرف آب و سطح انرژی مصرفی: این دو عامل تعیین می کنند که دستگاه شما چه مصرفی در آینده خواهد داشت و چه میزان هزینه ای باید برای آن در نظر بگیرید. دقت به برچسب انرژی هم از جمله موارد مهمی است که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن دقت کنید. دستگاه هایی که برچسب A تا A+++ دارند در رده ی دستگاه های بهینه هستند و در نتیجه راندمان کاری بهتری در اختیار شما قرار می دهند و مصرف انرژی آنها نیز پایین تر است. همچنینی عموما روی دستگاه ها لیبلی با عنوان W/year و lit/year وجود دارد که اولی توان دستگاه و دومی میزان آب مصرفی آن است. بهتر است دستگهی را انتخاب کنید که این میزان برای آن کمتر باشد.
 2. دیگ ماشین لباسشویی: سایز دیگ دستگاه یکی از عامل های مهم آن است که هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد. دیگ ها در ابعاد 6، 8 و 10 کیلوگرمی هستند که خب سایز بزرگتر آن قادر به شستشوی انواع موارد بزرگتر اعم از پتو و لحاف های سنگین نیز هست. این را در نظر داشته باشید که دیگ بزرگتر سبب راندمان کاری بالاتر می شود چرا که میزان مصرف آب و مواد شوینده ی آن پایین تر است.
  خرید ماشین لباسشویی دست دوم  
 1. سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی: این عامل نشان میدهد که دیگ ماشین لباسشویی می تواند در دقیقه چند دور بچرخد. هر قدر این سرعت بیشتر باشد قطعا خشک شدن لباس ها بهتر صورت میگیرد. اگر این عامل برایتان مهم است بهتر است به دنبال 1400 تا 1600 rpm باشید.
 2. تنوع در برنامه های شستشو: خوب است که هنگام خرید ماشین لباسشویی به برنامه های شستشوی آن و تنوعی که دارند نیز توجه داشته باشید. چرا که این برنامه ها هر لباس را مطابق با جنسی که دارد می شوید و به همین علت عمر لباس ها بیشتر می شوند.
      خرید ماشین لباسشویی دست دوم سعی کنید هنگام خرید از اصل بودن جنس خریداری شده اطمینان پیدا کنید و سپس آن را بخرید و مراقب باشید دستگاه های تقلبی یا بازار مشترک را به نام اصل با قیمتی گزاف تهیه نکنید. نکته ی دیگر دقت به اندازه ی سوراخ های روی دیگ لباسشویی است که هرچه کوچکتر باشند سطح کیفی شستشو بالاتر می رود. همچنین بهتر است به دنبال انواع لباسشویی های بدون تسمه که به نام دایرکت درایو م شناخته می شوند باشید چرا که میزان صدا و لرزش این دستگاه ها بسیار بسیار کم ست. داشتن ویژگی شستشوی سریع هم می تواند یکی از عوامل مهم در خرید ماشین لباسشویی باشد. اگر در خانه فرزندان کوچک دارید بهتر است از مدل هایی استفاده کنید که مجهز به قفل کودک نیز هستند.

نکته هایی در مورد خرید ماشین لباسشویی دست دوم

همیشه خرید وسیله های دست دوم همراه با ریسک هستند. اما اگر بتوانید کالای دست دمی پیدا کنید که از همه نظر بدون ایراد باشد قطعا خرید آن بسیار مقرون به صرفه است. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دست دوم دارید بهتر است به نکته هایی که در ادامه به آنها اشاره شده است دقت داشته باشید:

ماشین لباسشویی دست دوم را از کجا می توان پیدا کرد و خرید؟:

برای این کار امروزه روش های گوناگونی وجود دارد. سایت های اینترنتی بسیاری هستند که با مراجعه به آنها می توانید مورد مدنظر خود را پیدا کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید. یکی از معتبرترین این سایت ها شپینو است که با مراجعه به آدرس آن یعنی https://shepino.com  می توانید به دنبال موارد مدنظر خود بگردید.

ظرفیت مخزن آن چقدر است؟:

این مشخصه به کیلوگرم بیان شده و باید با تعداد اعضای خانواده ی شما و نیز میزان لباسی که برای شستشو دارید تناسب داشته باشد.

برند ماشین لباسشویی موردنظر چیست؟:

بهتر است برای خرید ماشین لباسشویی دست دوم برندی را انتخاب کنید که معتبرتر بوده و در مقایسه با بقیه ی برندها قابل اطمینان تر باشد و سطح کیفی آن نیز بالاتر باشد.

سال تولید آن مربوط به چه زمانی است؟:

با توجه به اینکه گذر زمان و استفاده، کارایی لوازم برقی را کاهش می دهد بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که از سال تولید آن خیلی نگذشته باشد.

آیا در حال حاضر نیز این مدل از لباسشویی تولید و عرضه میشود؟:

اهمیت این برای وجود قطعه های دستگاه و نیز موجود بودن خدمات پس از فروش برای ماشین لباسشویی موردنظر است.

چک کردن دستگاه را فراموش نکنید.:

از فروشنده بخواهید لباسشویی را برای شما روشن کند تا مطمئن شوید دستگاه عیب و ایراد موتوری ندارد، صداهای غیر معمول تولید نمی کند و مواردی از این دست.

سالم بودن بدنه و شکل ظاهری نیز مهم است:

شکل ظاهری و بدنه ی دستگاه را برای سالم بودن و نبودن آثار پوسیدگی یا زنگ زدگی یا شکستگی و غیره چک کنید.

آیا ماشین لباسشویی دارای کارت گارانتی است؟:

عموما لباسشویی ها دارای کارت گارانتی هستند که مدت زمان زیادی از خرید آنها نگذشته باشد. اما با این حال با کمک کارت گارانتی شما می توانید ببینید دستگاه در چه سالی تولید شده است و چه قطعه هایی از آن شامل گارانتی میشود.  
خرید ماشین ظرفشویی
وبلاگ

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی نو و دست دوم

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی نو و دست دوم: این روزها بازار خرید ماشین ظرفشویی بسیار داغ است و بیشتر افراد به دنبال خرید یک ماشین …

بیشتر بخوانید →
خرید ماشین لباسشویی
وبلاگ

خرید ماشین لباسشویی دست دوم و نو – راهنمای خرید

اگهی های فروش ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین وسیله های برقی مورد استفاده در منزل قطعا ماشین لباسشویی است. این وسیله چون زیاد مورد استفاده …

بیشتر بخوانید →
خرید مبلمان
وبلاگ

خرید مبلمان دست دوم و نکاتی که باید بدانید

خرید مبلمان دست دوم و نکاتی که باید بدانید: زمانی که برای اولین بار به منزلی می روید نخستین چیزی که توجهتان را جلب میکند …

بیشتر بخوانید →
فروش لوازم خانه
ثبت اگهی

فروش لوازم خانه و نکات مهم آن

برای فروش لوازم خانه چه به صورت نو چه به صورت دست دوم در هر کجای ایران هستید، اعم از تهران و کرج و مشهد …

بیشتر بخوانید →
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *