شپینو
شپینو
خودرو دست دوم

قیمت خودرو دست دوم چگونه تعیین می شود؟

قیمت خودرو دست دوم چگونه تعیین می شود؟

یکی از دلایلی که باعث بالا بودن خرید و فروش خودرو دست دوم می شود بالا بودن قیمت خودرو صفر است.  می شود گفت با توجه به قیمت های بالا، بازار خرید و فروش خودروهای صفر راکد است و مردم بیشتر در حال معامله ی ماشین دست دوم علی الخصوص ماشین در حد نو هستند.

نکات مهم در فروش خودرو و ماشین دست دوم : در فروش خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

شاید شما هم قصد خرید یا فروش خودرو دست دوم را دارید. برای اینکه بدانید چه خودرویی مناسب شماست و آیا کارایی لازم را دارد؟ یا بدانید خودرو دست دوم خود را به چه قیمتی بفروشید با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم قیمت خودرو دست دوم چگونه تعیین می شود و چه عواملی در بالا و پایین رفتن آن موثر هستند. همچنین بگوییم از چه طریقی بتوانید به معامله ی خودرو دست دوم بپردازید.

در خرید پژو 206 به چه نکاتی توجه کنیم؟

خودرو دست دوم چیست؟

خودرو دست دوم یا خودرو کارکرده به خودرویی گفته می شود که قبلا در اختیار یک یا چند مالک بوده است و کیلومترها مورد مصرف قرار گرفته است. خودرو دست دوم معمولا در بازار آزاد مثل بنگاه های خودرو، لیزینگ ها و سایت های فروش خودرو دست دوم به فروش می رسند. قطعا یکی از عوامل مهم در معامله ی این خودروها قیمت آنهاست. اما چه عواملی روی قیمت یک خودرو دست دوم تاثیر می گذارند؟

نحوه ی تعیین قیمت خودرو دست دوم:

همانگونه که گفته شد عوامل زیادی در تعیین قیمت خودرو دست دوم تاثیر دارند. معمولا در قیمت گذاری این خودروها از کارشناسان خودرو و افراد متخصص و با تجربه کمک گرفته می شود. یک کارشناس همه ی عوامل  و امکانات خودرو را بررسی میکند و بالاخره قیمت پایانی آن را اعلام می کند.

حتما بخوانید : ثبت آگهی و نیازمندی های رایگان را چگونه تاثیر گذار انجام دهیم؟

با توجه به گستردگی تنوع خودروها، نقش یک کارشناس خودرو در تعیین قیمت خودرو دست دوم پررنگ تر می شود. به همین دلیل بیشتر افراد هنگام خرید و فروش خودرو دست دوم از افراد کارشناس و متخصص کمک می گیرند.

از جمله عوامل موثر در قیمت نهایی خودرو دست دوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقدار کارکرد خودرو
  • وضعیت فنی
  • بدنه ی خودرو
  • نوع خودرو
  • رنگ خودرو
  • قیمت پایه ی خودرو
  • سال تولید خودرو
  • تعداد مالکان قبلی
چگونه آگهی املاک ثبت کنیم : ثبت آگهی املاک

قیمت خودرو دست دوم

کارکرد خودرو دست دوم:

یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل موثر در قیمت خودرو دست دوم مقدار کارکرد آن است. این ویژگی به وسیله ی مقدار مسافت طی شده بررسی می شود. به خودروهایی که زیر 30 هزار کیلومتر کارکرد دارند کم کار و به خودروهایی که بالای 100 هزار کیلومتر کارکرد داشته اند، پرکار گفته می شود. البته مدت زمان استفاده از خودرو را هم باید در نظر گرفت. برای  مثال خودروهایی که در طول ده سال 100 هزار کیلومتر کارکرد داشته اند در دسته ی ماشین های کم کار طبقه بندی می شوند.

اثر تبلیغات در جذب مشتری : تبلیغات در جذب مشتری چگونه تاثیر میگذارد؟

با توجه به این که امکان دستکاری کیلومتر شمار خودرو وجود دارد، برای اطمینان از صحت مسافت طی شده و کارکرد خودرو حتما پیچ قطعات داخلی علی الخصوص پیچ های موتور، روکش فرمان، خوردگی دیسک چرخ و وضعیت صندلی ها را به دقت بررسی کنید. هرچه میزان مسافت طی شده و در واقع میزان استفاده از خودرو بیشتر باشد، آن خودرو عمر کوتاه تری خواهد داشت. پس طبیعی است قیمت پایین تری داشته باشد.

وضعیت فنی:

یکی دیگر از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی یک خودرو کارکرده، وضعیت فنی آن است. وضعیت فنی یک خودرو به نحوه ی استفاده و مراقبت مالک قبلی وابسته است. برای این که وضعیت فنی یک خودرو کارکرده را بسنجید حتما عملکرد سیستم ترمز، سیستم تعلیق و فرمان پذیری، جلوبندی، گیربکس و وضعیت موتور، صدای موتور، دود اگزوز و وضعیت کاربراتور را به دقت مورد بررسی قرار دهید. می توانید برای بررسی دقیق وضعیت فنی علاوه بر کارشناس، از یک مکانیک متخصص هم کمک بگیرید.

حتما بخوانید : ثبت اگهی در کرج | نیازمندیهای رایگان کرج | ثبت اگهی در البرز | اگهی استخدام در کرج 

تمام مشخصه های برقی خودرو را بادقت بسیار بررسی کنید. موارد فنی ماشین مانند راهنما، چراغ ها، بوق، آب پاش، ضبط و… هستند.

نشانه‌هایی همچون روغن کاری جدید یا لحیم و یا تمیزی غیر عادی زیر در پوش موتور نشان‌دهنده دستکاری و تعمیر موتور می باشد پس موتور را با دقت بررسی کنید. به صدای موتور هم دقت کنید.

از مواردی که باید حتما دقت کنید این است که بعضی ها در موتور و جعبه دنده خودرو روغن غلیظ می‌ریزند تا صداهای ناهنجار موتور به گوش نرسد. برای آگاهی از این مشکل جدی، موتور را روشن کرده و بگذارید به آرامی حرکت کند.

برای خرید آپارتمان در تهران به چه نکاتی توجه کنیم؟
به دود اگزور توجه کنید. موتور را روشن کنید و تا ۵ دقیقه روشن بگذارید اگر دود آبی بود یعنی کاربراتور ایراد اساسی دارد و نیازمند تعمیر است اما اگر دود خارج شده از اگزور سیاه بود یعنی کاربراتور به درستی کار نمی‌کند.

رادیاتور را بررسی کنید. اگر از رادیاتور آب می ریزد نیازمند تعویض است. برای اطمینان از خراب نبودن رینگ پیستون، میله اندازه‌گیری روغن را بررسی کنید چون وجود قطرات آب روی میله اندازه‌گیری روغن یا خال‌های مایل به خاکستری رنگ نشاندهنده این است که رینگ پیستون خراب است.

حتما بخوانید : خرید اینترنتی گوشی ارزان

بررسی تمام این موارد نیازمند تخصص و تجربه کافی در زمینه مکانیک و فنی خودرو می باشد. اگر شما تجربه و تخصصی در زمینه خودرو و مکانیک آن ندارید، حتما از یک کارشناس فنی خودرو کمک بگیرید.

این کار باعث می شود تا از تحمیل هزینه های جدید غیرمنتظره جلوگیری کنید و خودرو بی عیب و نقصی را خریداری کنید. بنابراین حتما از کارشناس متخصص خودرو کمک بگیرید.

اگر از سایت های خرید و فروش خودرو از جمله شپینو برای خرید خودرو کارکرده استفاده می کنید، در قبال خرید شما مسئولیتی ندارد و فقط موارد را می توانید در آن جستجو کنید یا برای فروش خودرو ثبت آگهی انجام دهید.

بدنه ی خودرو:

از آنجایی که بدنه ی خودرو مربوط به وضعیت ظاهری آن است، بیشتر افراد در مورد بدنه ی خودرو وسواس زیادی خرج می کنند. وضعیت بدنه ی خودرو عامل بسیار اساسی و مهمی است که گاهی ممکن است بررسی وضعیت آن به سادگی امکان پذیر نباشد. برای بررسی وضعیت بدنه ی خودرو کارکرده حتما عواملی مثل فرورفتگی، خوردگی، رنگ، تعویض کاپوت ها، زنگ زدگی، ترک خوردگی، پوسیدگی، آچار خوردگی و … به دقت بررسی شوند.

نوع خودرو:

نوع خودرو و پرطرفدار بودن آن روی قیمت خودرو تاثیرگذار است. در هر دوره ی زمان بعضی ماشین ها طرفداران بیشتری نسبت به بقیه دارند. هرچه یک خودرو پرطرفدار باشد قیمت بالاتری خواهد داشت. عکس این موضوع نیز صادق است.

رنگ خودرو:

بعضی رنگ ها پرطرفدار هستند و طبیعتا قیمت بیشتری دارند. در کشور ما رنگ نقره ای، مشکی و سفید رایج تر است. البته بعضی از خودروها رنگ سفارشی دارند که این خودروها قیمت بالاتری دارند.

قیمت پایه ی خودرو:

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت یک خودرو کارکرده، قیمت نوع صفر آن است. هرچه قیمت ماشین صفر بالاتر باشد، نوع دست دوم آن نیز قیمت بالاتری خواهد داشت.

خرید پژو ۲۰۶ به صورت آنلاین

سال تولید خودرو:

این که یک خودرو کارکرده محصول چه سالی است در قیمت آن تاثیر زیادی دارد. هرچه مدت زمان بیشتری از تولید یک خودرو گذشته باشد، قیمت آن کاهش می یابد. عکس این موضوع نیز صادق است. یعنی ماشین های جدیدتر قیمت بیشتری دارند.

تعداد مالکان قبلی:

هرچه تعداد مالکان قبلی یک خودرو کمتر باشد یعنی کمتر دست به دست شده است. و این امر باعث می شود قیمت آن بالاتر رود.

در کنار عواملی که در بالا ذکر شد بهتر است وضعیت بخاری و کولر، کاور صندلی ها و کمربند ایمنی، سیستم صوتی، آینه های بغل، برف پاک کن ها و وضعیت همه ی چراغ ها بطور دقیق بررسی شوند. حتما وضعیت هر چهار لاستیک را نیز مورد بررسی قرار دهید. خودروهایی که لاستیک های بسیار کهنه دارند چندان امن نیستند و بهتر است لاستیک آنها تعویض شود. حتما از اصالت خودرو و صحت مدارک شناسایی خودرو کارکرده اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید گوشی دست دوم

ماشین در حد نو

بررسی کیلومتر و کارکرد

اکثر خریداران فکر می کنند که کیلومتر کارکرد خودرو از عوامل مهم در تعیین قیمت خودرو دست دوم می باشد، اما طبق نظرات کارشناسان وضعیت فنی و بدنه خودرو عامل مهم تری در تعیین قیمت خودرو است.

کارکرد خودرو در صورتی اهمیت پیدا می کند که میزان کیفیت رانندگی و سرویس خودرو را به دست مالک بدانیم. مثلا دو خودرو مشابه با کمیت یکسان ولی یکی برای جابجایی مسافر در مسیر بین شهری با حمل وزن چهار مسسافر از آن استفاده شده که مسلما به قطعات خودرو فشار وارد می شود و یک خودرو دیگر که در مسیرهای ناهموار با دور موتور زیاد و دنده سنگین با آن رانندگی کرده باشند. پس بررسی کارکرد خودرو با بررسی سابقه کیفیت رانندگی بسیار مهم می باشد.

ثبت رایگان آگهی برای فروش خودرو

ممکن است افراد سودجو با کاهش کارکرد خودرو بتوانند تمام خودروهای ایرانی و خارجی در مدل های مختلف با عنوان خودرو کم کارکرد بفروشند. بنابراین حتما به متخصص و کارشناس خودرو مراجعه کنید و خودرو موردنظر را بررسی کند.

نکاتی که هنگام معامله ی خودرو دست دوم باید رعایت کرد:

حتما هنگام معامله ی خودرو کارکرده از صحت سند، برگ سبز، برگ خلافی، معاینه فنی، کارت ماشین و کارت سوخت اطمینان حاصل کنید.

آگهی های مربوط به خرید و فروش خودرو دست دوم 

سند معتبر خودرو: این سند شامل مشخصات دقیق و کامل فروشنده، خریدار، خودرو کارکرده  و مبلغ پرداختی طی معامله است. بهتر است تنظیم سند نزد افراد مورد اعتماد انجام بگیرد.
برگ سبز خودرو: این کاغذ تک رنگ و سبز رنگ 6 بخش دارد که ضمن داشتن شناسه ی مالکیت، شماره ی مالکیت نیز دارد.
معاینه ی فنی: یک برچسب است که نشان میدهد این خودرو از لحاظ فنی مورد بررسی قرار گرفته و کاملا امن و سالم است.
کارت ماشین قانونی: کارتی کوچک است که مشخصات ظاهری و فنی خودرو در آن نوشته شده و بهتر است همیشه حین رانندگی نزد خود داشته باشید.
برگ خلافی: این برگه نشان میدهد خلافی یک خودرو چقدر بوده است و آیا مالک قبلی آن را تسویه کرده یا خیر.
کارت سوخت: کارت مخصوص خودرو است و با استفاده از آن می توانید از بنزین دولتی استفاده کنید.

آیا شما هم قصد دارید خودرو کارکرده را با مناسب ترین قیمت بفروشید؟

راهنمای مراحل خرید و فروش خودرو

آیا قصد خرید ماشین دست دوم را دارید؟ ما برایتان یک پیشنهاد طلایی و ویژه داریم.

کافی ست برای فروش ماشین در حد نو به سایت اینترنتی شپینو مراجعه کنید

مشخصات خودرو و قیمت پیشنهادی  خود را وارد کنید و بدون واسطه منتظر تماس خریدار خودرو باشید.

برای خرید خودرو دست دوم نیز کافی ست به سایت اینترنتی شپینو مراجعه کنید

و از قسمت دسته بندی ها، خودرو را انتخاب کنید.

سپس خودرو مورد نظر را انتخاب کنید و بطور مستقیم با فروشنده ارتباط برقرار کنید.

برای ثبت اگهی استخدام بیشتر بدانید.

برای ثبت آگهی استخدام در سایت شپینو کلیک کنید.

با استفاده از شپینو شما بدون هیچ گونه واسطه ای می توانید به معامله ی خودرو دست دوم بپردازید

و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

شپینو مکانی امن و قابل اعتماد برای خرید و فروش اینترنتی خودرو دست دوم است

ماشین دست دوم

دریافت فایل خودرو دست دوم در سایت شپینو

راهنمای مراحل خرید و فروش خودرو ، مراحل خرید اولین خودرو
وبلاگ

راهنمای مراحل خرید خودرو

اگهی های خودرو در سایت شپینو اگر شما قصد خرید اولین ماشین زندگی خود را دارید و تا به حال تجربه خرید و فروش خودرو …

بیشتر بخوانید →
خودرو دست دوم
وبلاگ

قیمت خودرو دست دوم چگونه تعیین می شود؟

اگهی های خودرو در سایت شپینو قیمت خودرو دست دوم چگونه تعیین می شود؟ یکی از دلایلی که باعث بالا بودن خرید و فروش خودرو …

بیشتر بخوانید →
فروش خودرو
وبلاگ

در فروش خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

شاید شما هم جزو کسانی هستید که قصد فروش خودرو خود را دارید، اما نگران این هستید که شاید خودرو شما با قیمت پایین تری …

بیشتر بخوانید →
خرید خودرو پژو 206 دست دوم
وبلاگ

در خرید پژو 206 به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگهی های خودرو در سایت شپینو برای خرید پژو 206 دست دوم و نو ابتدا نکات راهنمای خرید خودرو پژو 206 دست دوم و کارکرده …

بیشتر بخوانید →
خرید پژو 206
وبلاگ

خرید پژو ۲۰۶ به صورت آنلاین

خرید پژو۲۰۶ در سایت شپینو اگهی خودرو در سایت شپینو   خودروی ۲۰۶ خودروی محبوب خیلی از ما میباشد. هویت اصلی این خودرو به فرانسه …

بیشتر بخوانید →
ثبت آگهی فروش خودرو در تهران
وبلاگ

ثبت آگهی فروش خودرو در تهران | ثبت آگهی فروش خودرو تهران

ثبت اگهی خودرو ثبت آگهی فروش خودرو در تهران و فروش خودرو در تهران در کمترین زمان را به ما بسپارید. شپینو به طور تخصصی …

بیشتر بخوانید →
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *