شپینو

9 راه برای فروش فوری خانه

وبلاگ , خانه

۲۳ مهر ۱۳۹۹ 86 بازدید
شپینو
9 راه برای فروش فوری خانه ، فروش فوری منزل ، فروش خانه

9 راه برای فروش فوری خانه

فروش فوری خانه مسئله ای است که اصولی باید با آن برخورد کنید. شاید برای شما هم پیش آمده که در شرایطی قرار گیرید که به هر دلیل مثل خرید خانه جدید ، مهاجرت یا نیاز مالی و … به دنبال فروش فوری خانه خود باشید. اما در آن شرایط بحرانی بهترین راه فروش فوری آپارتمان یا خانه چیست؟ واقعیت این است که فروش خانه یک فرایند زمانبر است و باید با دقت انجام شود.

حتما بخوانید : برای خرید آپارتمان در تهران به چه نکاتی توجه کنیم

در این مقاله از شپینو رعایت نکاتی موثر پیش از فروش خانه را برای شما ذکر خواهیم کرد تا با این 9 روش فروش فوری خانه بتوانید آپارتمان یا خانه خود را سریعتر به فروش برسانید.

9 راه فروش فوری خانه

ممکن است یکی از دلایل فروش نرفتن خانه بنگاه داران باشند ولی دلیل موثرتر خود صاحبخانه است. در ادامه نکات و ترفندهایی برای فروش فوری خانه آورده ایم ، با مقاله شپینو همراه باشید.

رسیدگی به نمای بیرونی خانه

اولینفاکتوری که روی دید خریدار برای خرید خانه یا آپارتمان شما تاثیرگذار است، توجه و رسیدگی به نمای بیرونی خانه است. درست است رسیدگی به اوضاع داخلی خانه موثر است ولی نمای یک خانه ملاک سنجش خریدار قرار می گیرد.

مثلا اگر حیاط و باغچه نیاز به رسیدگی یا نظافت دارند حتما انجام دهید. اگر درب منزل شما زنگ زدگی یا رنگ پریدگی زیادی دارد حتما با یک قوطی رنگ به آن ظاهری جذابتر دهید. همچینین نظافت راه پله ها و خلوت کردن پاگردها و مواردی دیگر به فروش فوری خانه شما کمک خواهد کرد.

تعمیرات و برطرف کردن مشکلات فنی خانه

برای فروش فوری خانه بهتر است تمام مشکلات فنی خانه را برطرف کنید و تعمیرات لازم را انجام دهید. تعمیرات نشتی لوله های آب ، برطرف کردن اختلال در عملکرد آسانسور ، تعمیرات در و پنجره ها ، تنظیمات سیستم روشنایی و مشکلات برقی و تعمیرات پکیج و … مواردی هستند که بهتر است حتما بررسی کنید و مشکلات را برطرف کنید.

در صورتی که مشتری با یکی از این مشکلات مواجه شود و به هر طریقی متوجه شود که خانه نیاز به تعمیرات دارد، ممکن است از خرید خانه منصرف شود. انجام تعمیرات هزینه هایی به دنبال دارد که ممکن است شرایط شما مساعد نباشد یا اینکه فکر کنید هزینه اضافه است ولی در فروش فوری خانه شما بسیار موثرتر است.

به فضای داخلی خانه سر و سامان دهید

یکی از مهم ترین راه برای فروش فوری خانه ، رسیدن به اوضاع ظاهری خانه و داخل خانه است. وقتی خریدار خانه شما را بازدید می کند اگر با خانه ای نامرتب و شلوغ مواجه شود یا بوی نامطبوع داخل خانه پیچیده باشد و یا خانه ظاهری تاریک و دلگیر داشته باشد مسلما به دنبال مورد دیگری می رود چون بسیاری از افراد به این موارد و ظاهر خانه بسیار اهمیت می دهند.

پس تا جایی که امکان دارد خانه را مرتب کنید و ایرادات ظاهری خانه را برطرف کنید. اگر در نگاه اول خانه شما بتوانید مشتری را جذب کند یک قدم برای فروش فوری خانه جلوتر هستید.

نورگیر بودن خانه و تنظیم دمای متعادل محیط

نورگیر بودن خانه باعث می شود فضای خانه منظم تر و بزرگتر نشان داده شود تا خانه تاریکر و باعث سرعت بخشیدن به فروش فوری خانه می شود. اکثر افراد به این مورد اهمیت می دهند چون استفاده از نور طبیعی در روز هم مصرف برق را در طول روز کاهش می دهدو هم باعث دلگیر نبودن فضا و فضای دلچسب تر خانه می شود.

در هنگام شب هم بهتر است از سیستم روشنایی منزل که به حد کفی خانه را روشن می کند استفاده کنید. بهتر است از وسایل گرمایشی و سیستم سرمایشی متناسب با فصل سال به صورت متعادل استفاده کنید. دمای خانه نه خیلی سرد باشد که حس ناخوشایند به خریدار دهد و یا خریدار فکر کند که سیستم گرمایش خانه خراب است که دردسرساز خواهد بود. خیلی گرم هم نباشد تا خریدار کلافه شود و خیال کند که سیستم سرمایش خانه مشکل دارد. پس برای فروش فوری خانه دما را در حد اعتدال نگه دارید.

انتخاب زمان مناسب برای فروش خانه

انتخاب زمان مناسب  برای فروش خانه ، یکی از دلایل بسیار موثر در فروش فوری خانه است. معمولا فصل بهار و تابستان فصل هایی هستند که برای اسباب کشی مناسب هستند و اکثر افراد در این زمان اقدام به جابجایی و تصمیم به خربد خانه می کنند. مخصوصا فصل گرم سال که داش آموزان از درس و مدرسه فارغ شده اند بسیاری به فکر تغییر منزل مسکونی خود می افتند.

بیشترین معاملات ملکی نیز در این دو فصل انجام می شود. بهتر است قبل از هر اقدامی با مشاورین املاک شهر یا شهرستان خود مشورت کنید چون آنان تجربه بیشتری در این زمینه دارند و از انجام معاملات ملکی در همه فصول سال آگاهی دارند.

به جای خریدار خانه فکر کنید

قبل از اینکه اقدام به فروش خانه کنید خود را جای خریدار بگذارید و به این سوال که آیا خود شما حاضر به خریدن منزل فعلی تان هستید؟ پاسخ روراست دهید.

اگر پاسخ شما مثبت است که خیلی هم عالی ولی اگر پاسخ شما منفی است لیستی از ایراردات خانه تهیه کنید و یکی یکی آن ها را برطرف کنید تا به فروش فوری خانه خود کمک کنید.

کابینت های آسیب دیده و کهنه ، بوی بد فاضلاب و مشکل نم داشتن سقف و دیوار ، ترک دیوار ، راه پله نامظم و کثیف ، شیشه های شکسته و… را اگر خانه شما دارد حتما رفع کنید. اگر خانه را رنگ کنید به فضای خانه جلوه بهتری می دهید. کاری کنید مشتری در برابر خرید منزل شما خلع سلاح شود آنقدر که خانه شما دلچسب و تمیز است!!!

قیمت های نجومی برای خانه نگذارید

اگر می خواهید قیمتی فراتر از قیمت استاندارد منطقه محل سکونت خود پیشنهاد دهید، فروش فوری منزل را فراموش کنید چون این پروسه فروش منزل به تعویق خواهد افتاد. بنابراین برای فروش فوری منزل دور قیمت ها نجومی و بسیار بالا را خط بکشید و طمع نکنید.

از یک مشاور املاک محله خود قیمت را بپرسید و همان حدود را به مشتری پیشنهاد دهید. با قیمت مناسب خانه شما بازدید بیشتری خواهد داشت که این به فروش فوری خانه کمک خواهد کرد.

انتخاب مشاور املاک مناسب

یک مشاور املاک کناسب می تواند فرایند فروش خانه را تسریع کند. اما مشاور املاک مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

نیازی نیست که دفتر مشاور املاک خیلی شیک و لوکس باشد یا مشاور املاک فرد خوش سر و زبان و کت شلوار پوشیده باشد، معیار مناسب برای انتخاب مشاور املاک مناسب سابقه و تجربه کاری مشاور ،خوش سابقه بودن و منصف بودن و موجه بودن از لحاظ اجتماعی در محل، فن بیان مشاوره ملاک و ارائه خدمات آنلاین و… می باشد و همه این موارد در فروش فوری خانه شما موثر است.

از سرویس ها آنلاین استفاده کنید

امروزه بسیاری از سایت های پیشرفته در حوزه خرید و فروش خانه ، خرید و فروش آپارتمان و خرید و فروش انواع لوازم خانگی در دستری عموم و در فضای مجازی مشغول به کار هستند که طرفداران و بازدیدکنندگان زیادی هم دارند.

استفاده از سرویس های آنلاین همچون شپینو ، می تواند به تسریع کردن فرایند فروش خانه کمک کند. اگر شما فقط ملک خود را به مشاور املاک محله خود بسپارید ممکن است تعداد اندکی که به آن بنگاه معاملاتذمراجعه می کنند از وجود ملک شما برای فروش باخبر شوند.

اما اگر ملک خود را توسط سایت های نیازمندیها و خریدو فروش خانه و انواع لوازم خانگی به صورت رایگان آگهی کنید و با ثبت آگهی رایگان ملک خود را با مشخصات کامل و تصویر به دیگران و خریداران واقعی معرفی نمایید شانس فروش فوری خانه خود را بسیار افزایش می دهید.

برای ثبت تصاویر منزل از تصاویر باکیفیت و حرفه ای استفاده کنید تا شانس شما را برای فروش خانه دوبرابر کند. همچنین از عنوان جذاب برای ثبت آگهی فروش خانه استفاده کنید تا بازدید آگهی شما افرایش پیدا کند.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *