شپینو
شپینو
نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری ، راهنمای خرید آب میوه گیری

نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری

در اینجا قصد داریم با تشریح قسمت‌های مختلف آبمیوه‌گیری شما را در انتخاب یک دستگاه مناسب جهت استفاده در آشپزخانه‌تان یاری نماییم. راهنمای خرید آب میوه گیری و نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری به شما در انتخاب بهتر محصول موردنظرتان چه آبمیوه گیری دست دوم چه آبمیوه گیری نو یاری حواهد کرد. پس با دقت به فاکتورها و نکات مهم توجه نمایید.

نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری

در ادامه فاکتورهایی برای خرید آبمیوه گیری باکیفیت ذکر خواهیم کرد.

توان دستگاه آبمیوه‌گیری

منظور از توان دستگاه همان قدرت آبمیوه‌گیری می‌باشد، قدرت یک دستگاه بر مبنای وات سنجیده می‌شود و عوامل دیگری نیز در میزان قدرت دستگاه دخیل می‌باشند.

کیفیت موتور ساخته شده‌ی آبمیوه‌گیری از برندهای مختلف می‌تواند عامل مناسبی برای انتخاب دستگاه باشد.

پیش از آنکه در مورد توان دستگاهتان تصمیم بگیرید ببینید کدام مارک یا برند با خصوصیات مدنظرتان برای انتخاب آبمیوه ‌گیری هماهنگی دارد و پس از آن در مورد میزان وات مورد نظر برای دستگاه تصمیم بگیرید.

میزان توان مصرفی با قیمت آن رابطه‌ی مستقیمی دارد و توان آبمیوه‌گیری در حالت عادی بین 500 تا 1500 وات می‌باشد.

اگر به دنبال خرید وسایل اشپزخانه دست دوم هستید آگهی های مربوط به خرید لوازم دست دوم را مشاهده کنید.

بازدهی دستگاه آبمیوه گیری

بازدهی آبمیوه‌گیری از عوامل موثر در انتخاب دستگاه می‌باشد. یک دستگاه مناسب آبمیوه‌گیری در حالت عادی می‌بایست بیش از 50% وزن میوه‌ها و سبزیجات، آب تحویل دهد و چون این میزان واحد خاصی ندارد لذا باید پیش از انتخاب دستگاه تحقیق کافی راجع به آن صورت پذیرد.

توان آبمیوه‌گیری

دهانه ورودی آبمیوه‌گیری

از نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری دهانه ورودی آبمیوه‌گیری در مدل‌های مختلف و در اندازه‌های کوچک و بزرگ تولید می‌شود. شعاع دهانه ورودی آبمیوه‌گیری در برندهای گوناگون متفاوت می‌باشد و بسته به کاربرد شما می‌تواند مورد انتخاب قرار گیرد.

از مشکلات انتخاب آبمیوه‌گیری با دهانه ورودی کوچک، تقسیم کردن میوه‌ها و سبزیجات در قطعات کوچکتر می‌باشد ولی هنگامی که شعاع دهانه ورودی دستگاه بزرگ باشد میوه‌ها و سبزیجات به راحتی آبگیری میشوند.

سهولت در شستشوی دستگاه

باز و بسته شدن راحت آبمیوه‌گیری موجب آسان‌تر شدن شستشوی آن و بالابردن راندمان دستگاه و افزایش طول عمر آبمیوه‌گیری خواهد شد.

مخزن تفاله گیری آبمیوه گیری

بسیاری از آبمیوه‌گیری‌ها دارای مخزن تفاله‌گیری مجزا نمی‌باشند و برای استفاده مجبور هستیم دستگاه را باز کنیم و تفاله میوه‌ها و سبزیجات را خارج کنیم، مشخص است این کار بسیار سخت و زمان‌گیر خواهد بود.

مخزن تفاله‌گیری در برندهای گوناگون متفاوت بوده و برای انتخاب کردن یک مخزن حرفه‌ای مناسب با آشپزخانه به گنجایشی در حدود 2 تا 3 لیتر نیاز می‌باشد.

اگر آبمیوه‌گیری دارای مخزن تفاله‌گیری مجزا باشد هر زمان که نیاز بود می‌توان دستگاه را خاموش کرد و تفاله‌ها را خارج نمود و نیاز به پر شدن مخزن برای تخلیه تفاله‌ها نیست.

مخزن تفاله گیری آبمیوه‌گیری هرقدر بزرگتر باشد در یک وعده می‌توان از مقدار بیشتری میوه و سبزیجات برای آبگیری استفاده نمود.

سیستم ضد چکه

سیستم ضد چکه (که حتی در برخی از مدل‌های معروف آبمیوه‌گیری نیز وجود ندارد ) باعث می‌شود پس از گرفتن آب میوه و سبزیجات شاهد چکه کردن آب آن‌ها از دستگاه نباشیم.

در گذشته نیاز بود حین گرفتن آب میوه و سبزیجات یک لیوان یا کاسه زیر دستگاه قرار بگیرد تا از چکیدن آب آن‌ها جلوگیری شود ولی در مدلهای جدید این مشکل مرتفع گردیده است.

تیغه آبمیوه ‌گیری

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری جنس تیغه موجود در آبمیوه‌گیری که بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. از جنس‌های مختلف موجود در بازار دو نوع استیل و سرامیک از همه معروفتر هستند که نوع سرامیک به نسبت استیل بسیار دیرتر کند خواهد شد و شاهد خرابی تیغه آبمیوه‌گیری به نسبت جنس‌های دیگر من جمله استیل نخواهیم بود.

از سایر جنس‌های موجود تیغه آبمیوه‌گیری به فولاد و پلاستیک و تیتانیوم می‌توان اشاره کرد که پلاستیک به نسبت فولاد و تیتانیوم مقاومت کمتری دارد ولی از خاصیت ضد زنگ زدگی بالایی برخوردار می‌باشد.

تیغه آبمیوه‌گیری

سرعت دستگاه آبمیوه گیری

سرعت دستگاه آبمیوه‌گیری بسته به چرخش موتور آن متفاوت می‌باشد و آبمیوه‌گیری‌ها با سرعت‌های مختلفی تهیه و تولید می‌شوند که امکان گرفتن آب انواع میوه‌ها و سبزیجات را فراهم می کنند.

مثلا برای گرفتن آب میوه های نرم مثل طالبی و انگور از سرعت پایین موتور و برای گرفتن آب میوه‌های سخت مثل هویچ و سیب از سرعت‌های بالای موتور استفاده می‌شود.

صدا و لرزش

صدا و لرزش آبمیوه‌گیری عامل مهمی در انتخاب دستگاه می‌باشد که با سرعت چرخش و توان دستگاه رابطه مستقیمی دارد.

نکات خرید آبمیوه گیری

اکثر شرکت‌های سازنده در صدد کاهش صدا و میزان لرزش دستگاه هستند. برای اینکه این میزان صدا و لرزش به حداقل برسد توصیه می‌شود دستگاه آبمیوه‌گیری را روی سطح صاف و بدون حرکت قرار دهیم و از آن استفاده کنیم.

در اینجا نکات مهم برای خرید آبمیوه‌گیری و راهنمای خرید آب میوه گیری باکیفیت را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم برای شمامفید واقع شده باشد.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *