شپینو

راهنمای خرید یخچال

وبلاگ

۱۴ مهر ۱۳۹۹ 80 بازدید
شپینو
راهنمای خرید یخچال ، خرید یخچال ساید بای ساید ، خرید یخچال فریزر

راهنمای خرید یخچال

راهنمای خرید یخچال دست دوم و نو به شما در خرید یخچال ساید بای ساید یا خرید یخچال فریزر باکیفیت کمک خواهد کرد. شاید شما به یک یخچال نیاز داشته باشید شاید هم از یخچالهایی که الان دارید خسته شده‌اید در هر حال خرید یک یخچال کار کوچکی نیست اما نگران نباشید با شما کمک خواهیم کرد تا بهترین یخچال را انتخاب کنید.
۴ مدل رایج یخچال‌ها عبارتند از: خرید یخچال فریزر بالا، خرید یخچال فریزر پائین، خرید یخچال ساید بای ساید، یخچال با درب فرانسوی.
اگر شما یک مدل ساده می‌خواهید احتمالاً یخچال‌ها با فریزر بالا و پائین برای شما گزینه بهتری هستند.

حتما بخوانید: خرید لوازم خانگی برقی دست دوم
شما می‌توانید با هزینه‌ای معادل یخچال ساید بای ساید به سراغ یخچال فرانسوی بروید که این مدل‌ها خیلی به ‌روزترند و هر دو خیلی جدیدتر از یخچال‌ها با فریزر بالا و پائین هستند و به عنوان مدل‌های محبوب گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند. یخچال‌های فرانسوی علاوه بر ترجیح‌های شخصی به قد و ارتفاع هم وابسته می‌باشد.

اندازه یخچال و میزان فضای مورد استفاده

با توجه به راهنمای خرید یخچال قبل از شروع خرید یک نوار متر برداشته و میزان فضای کارآمدی که در آشپزخانه دارید را اندازه بگیرید (بین لوازم و شرایط تطبیق آن‌ها را در نظر بگیرید) اندازه گیری دقیق یکی از راه‌های محدود کردن گزینه‌های شماست.
برای انتخاب شما باید به سراغ مدلی که با آشپزخانه‌تان هماهنگ است بروید و مطمئن شوید برای نیازهایتان به اندازه کافی بزرگ باشد. یک قانون مرسوم برای این کار در نظر گرفتن 46 فوت مربع در ازای هر فرد خانواده به اضافه چند فوت اضافه‌تر می‌باشد.
یخچال باید کاملاً متناسب با فضای اطراف باشد و اندازه مناسبی برای تهویه داشته باشد و فضایی هم برای باز کردن درب یخچال در نظر بگیرید. فضای پشت یخچال باید به اندازه 20 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد تا هوا به راحتی در پشت یخچال در جریان باشد.

ظرفیت یخچال

اگر یک زن و شوهر هستید یک یخچال فریزر 400 لیتری برای شما مناسب می‌باشد،سپس انواع غذاهای مورد استفاده را در نظر گرفته و یخچال را با آن همساز کنید. اگر مقدار زیادی میوه و سبزیجات مصرف می‌کنید به مقدار بیشتری فضا احتیاج دارید. یک خانواده 4 نفره به یخچال فریزری با حجم تقریبی 520 الی 600 لیتر نیاز دارند.

میزان ذخیره غذا

در راهنمای خرید یخچال فریزر و خرید یخچال ساید بای ساید اگر شاغل هستید و برای خرید روزانه وقت کافی ندارید یخچال فریزری انتخاب کنید که فریزر بزرگتری داشته باشد ولی اگر طرفدار مصرف غذای تازه هستید دنبال یخچال فریزری باشید که فضای بزرگتری داشته باشد.

برچسب انرژی

با بالا رفتن قیمت برق مردم نسبت به میزان مصرف انرژی وسایل حساس‌تر شده‌اند و لذا بهترین راه برای رفع آن موضوع توجه به برچسب کالا است. قبل از خرید حتما این برچسب را روی کالا مشاهده کرده‌اید، کمترین مصرف برق مربوط به علامت A است.

حتما بخوانید: راهنمای جامع خرید تلویزیون

اگر فریزر در بخش پایینی باشد یخچال انرژی را به بهترین شکل مصرف می‌کند و علاوه بر این یخچال فریزرهایی که یخ ساز اتوماتیک و آب خوری دارند بین 14 تا 20 درصد بیشتر انرژی مصرف می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم اگراین ویژگی یخچال فریزر برایمان اهمیت زیادی ندارد این مدل یخچال فریزر را انتخاب نکنیم.

برچسب زیست محیطی

بعد از توجه به برچسب انرژی یکی از مهم‌ترین برچسب‌ها برچسب زیست محیطی می‌باشد که در گذشته گازهای مخرب لایه ازون در ساختمان یخچال فریزرها را به کار می‌گرفتند این گازهای مخرب پیامدهایی از تخریب لایه ازون ابتدا به شکل سرطان پوست بیماری‌های چشمی از جمله آب مروارید و از بین رفتن پوشش گیاهی را به همراه دارند. پس برای کمک به محیط زیست خودمان به این برچسب توجه داشته باشید.

نگهداری از یخچال‌ها

برخی از کارها برای نگهداری یخچال سایدبای ساید و یخچال فریزر عبارتند از:

  • لوله‌های پشت یخچال را حداقل سالی دو بار گرد گیری کنید. این کار به انتقال هوای بهتر بین لوله‌ها کمک می‌کند.
  • لبه‌های پلاستیکی یخچال را هر چند وقت یکبار کنترل کنید و اگر بخشی از آن‌ها پاره یا جدا شده بود برای تعویض و تعمیرشان دست به کار شوید.
  •  برای آن که نوسانات برق به یخچال فریزر صدمه نزند حتما از دستگاه محافظ برق استفاده کنید.
  •  برای تمیز کردن بدنه یخچال از اشیا نوک تیز و مواد شوینده استفاده نکنید.

برای خرید لپتاپ بخوانید: راهنمای جامع خرید لپ تاپ

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *