شپینو

راهنمای خرید اجاق گاز

وبلاگ

۱۶ مهر ۱۳۹۹ 78 بازدید
شپینو
راهنمای خرید اجاق گاز ، نکات مهم در خرید اجاق گاز ساده یا فرگاز

راهنمای خرید اجاق گاز

اجاق گاز یکی از وسایل خانه است که هر روز از آن استفاده می کنید پس بسیار مهم و ضروری برای هر خانه ای است. ممکن است نتوانید سال ها اجاق گاز خود را تعویض کنید در نتیجه بهتر است در هنگام خرید اجاق گاز جدید با آگاهی از مشخصات بهترین اجاق گاز ایرانی یا خارجی و متناسب با نیازهای خود اقدام کنید. در این مقاله سعی داریم راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای و نکات مهم برای خرید اجاق گاز ساده یا فرگاز را برای شما شرح دهیم و عواملی را در خصوص جنبه های مهم خرید اجاق گاز نام ببریم.

در راهنمای خرید اجاق گاز اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت میزان بودجه‌ای می‌باشد که برای خرید محصول در نظر گرفته می‌شود. با توجه به اینکه بیشترین زمانی که در آشپزخانه صرف می‌شود برای طبخ غذا می‌باشد انتخاب بهترین وسیله پخت و پز که کارایی لازم را داشته باشد از اهمیت فراوانی برخوردار می‌باشد.

آگهی های مربوط به خرید اجاق گاز دست دوم

نکات مهم در راهنمای خرید اجاق گاز

انتخاب اجاق گاز مناسب بستگی به سلیقه ما و چیدمان آشپزخانه و مهمتر از همه میزان فضایی دارد که در اختیار داریم.برخی از اجاق گازهای کوچک و توکار کابینتی استفاده می‌کنند و برخی اجاق گازهای معمولی ایستاده (با فر یا بدون فر) را انتخاب می‌کنند.

خرید اجاق گاز

انواع اجاق گاز

اجاق گاز‌ها به 3 دسته اصلی تقسیم می‌شوند.اجاق گاز رو‌میزی،اجاق گاز توکار (صفحه‌ای)،اجاق گاز ایستاده (مبله).

اجاق گاز رومیزی در اندازه‌های کوچک مثل اجاق گاز‌های 2 شعله ساخته شده و معمولا روی کابینت قرار می‌گیرند و در ضمن این نوع اجاق گاز در فضاهایی مثل ادارات که از اجاق گاز استفاده کمتری می شود کاربرد دارد.

اجاق گازهای توکار (صفحه‌ای) در فضایی مشخص از آشپزخانه و معمولاً روی کابینت نصب می‌شوند و به دو نوع گازی و برقی تقسیم می‌شوند که مدل گازی به دلیل مصرف انرژی کمتر و هزینه پایین‌تر بیشتر رایج می‌باشند. این اجاق گازها معمولاً در مدل‌های 4 یا 5 شعله برای خانه‌ها و 2 شعله برای ادارات ساخته می‌شوند.

اجاق گازهای ایستاده (مبله) در انواع مختلف 4 یا 5 شعله ساخته می‌شوند و بهترین اجاق گازهای فردار از این نوعند.

جنس اجاق گاز

یکی از مولفه های راهنمای خرید اجاق گاز جنس اجاق گاز است.

الف)جنس صفحه اجاق گاز

جنس اجاق گازها به 3 نوع مختلف استیل،شیشه‌ای و سرامیکی تقسیم می‌شوند.

اجاق گاز‌های استیل دارای 2 نوع ساده (که بیشترین طرفدار را دارند) و آجدار می‌باشند.

اجاق گازهای شیشه‌ای با صفحه‌ی شیشه‌ای نشکن قابلیت تحمل درجه حرارت بالا را دارند و با ریختن آب سرد ترک بر‌نمی‌دارند.

اجاق گازهای سرامیکی (لمسی) با صفحه سرامیکی ساخته شده و در برابر حرارت،گرد و غبار و سایش مقاوم می باشند.

ب)جنس بدنه اجاق گاز

جنس بدنه اجاق گازها یا پوشش لعابی دارند یا تماماً استیل می‌باشند. پوشش لعابی از جهت نظافت راحت‌تر می‌باشد ولی پوشش استیل دوام بهتری دارد و در مناطق مرطوب این مدل کارایی بیشتری دارد و به علت ضد زنگ بودن بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اجاق گاز دز آشپزخانه

شعله های اجاق گاز

از تکات مهم برای خرید اجاق گاز ساده یا فرگاز تعداد شعله های اجاق گاز است. تعداد شعله‌های اجاق گاز بستگی به تعداد نفراتی دارد که از آن دستگاه استفاده می‌کنند و معمولاً در خانواده‌هایی با بیش از 4 نفر جمعیت،بهتر است از اجاق گازهای 5 شعله استفاده شود و در خانواده‌هایی که 3 نفر یا کمتر جمعیت دارند بهتر است اجاق گازهای 3 شعله خریداری شود.

توان حرارتی شعله مرکزی بسیار مهم می‌باشد و در اجاق گازهای جدید شعله دوال قرار گرقته است که قابل تنظیم می‌باشد و هم‌زمان یا بطور جداگانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.ضمناً توجه کنید که اندازه شعله‌های اجاق گازها در برند‌های مختلف با هم متفاوت می‌باشند

نکات مهم در خرید اجاق گاز ساده یا فرگاز :

  • هنگام خرید اجاق گاز به ترموکوپل و وجود فندک روی دستگاه دقت کنید و از وجود آن اطمینان حاصل کنید زیرا وجود ترموکوپل در موارد سر رفتن غذا موجب خاموش شدن اجاق گاز شده و از صدمات احتمالی به دستگاه جلوگیری می‌کند.
  • وجود پنل نمایش روی اجاق گاز اهمیت فراوانی دارد و باعث پیشگیری از مصرف انرژی بیشتر و سوختگی غذا شده چون حین استفاده ار اجاق گاز میزان درجه حرارت و زمان مورد استفاده نمایش داده می‌شود.
  • در اجاق گازهای فردار توجه به فضای داخلی فر اهمیت فراوانی دارد. فضای داخلی فر در این اجاق گازها شامل جوجه‌گردان،لامپ و فن بوده و چیدمان طبقات درونی فر از اهمیت فراوانی برخوردار می‌باشد و میباست به راحتی قابل جابه‌جا شدن باشد. ضمناً توجه کنید دیواره درونی فضای فر از جنس گرانیت باشد تا برای نظافت به مشکل بر نخورید.
  • توجه به درب اجاق گاز در مدلهای دب‌ر‌دار ضروری است زیرا درجه حرارت مشخصی برای پخت و پز غذا نیاز است و اگر درب سالم باشد این میزان دما حفظ شده و غذا به درستی طبخ می‌شود و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌شود.
  • اجاق گازی انتخاب کنید که به راحتی تمیز شود و کار کردن با آن راحت باشد و از هر لحاظ ایمن باشد.
  • به فاصله بین شعله‌ها دقت کنید باید فاصله به نحوی باشد که امکان قرار گرفتن چند وسیله (قابلمه،ماهی‌تابه و …) روی اجاق گاز فراهم باشد.
  • استفاده از محصولی که دارای گارانتی مناسب باشد ضروری است، توجه کنید در این زمینه برندهای ایرانی محصولات با کیفیتی به بازار عرضه کرده‌اند که قابل رقابت با برندهای خارجی می‌باشند و دارای خدمات پشتیبانی مناسب‌تری میباشند.
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *